Перед зміною законодавства у Сумах уклали десятки неконкурентних договорів
У Сумах поспішають укласти договори на ремонт дворів до 19 квітня, коли вступить у силу нова редакція Закону “Про публічні закупівлі”, за яким усі закупівлі дорожче 50 тисяч гривень повинні будуть проходити через конкурентні процедури, пише sumy.today.
Два тижні тому депутатами міської ради прийнято рішення про тимчасове направлення коштів з «євродворів» на забезпечення захисту населення на території Сумської міської ОТГ від COVID-19. Не дочекавшись спаду епідемії управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради уклало договори на облаштування «євродворів» на майбутнє.
На ресурсі clarity-project.info розміщена інформація про укладення міським управлінням капбудівництва договорів на капітальний ремонт прибудинкових територій житлових будинків у місті Суми більше ніж на 18 млн. грн. Інформація за посиланням – https://cutt.ly/8tCnG73
Фактично кошти на виконання робіт згідно договорів управління капітального будівництва у міському бюджеті відсутні.
Наприклад, для здійснення капітального ремонту прибудинкової території в районі житлового будинку №65Б по вул. Інтернаціоналістів управлінням капітального будівництва укладено договір на суму 1,3 млн. грн., а в бюджеті закладено 140 тис. грн, із них 30 тис. грн. вже пішло на проектування.
Куди поспішаємо?
19 квітня 2020 року вводиться в дію нова редакція Закону України “Про публічні закупівлі”.
Після цієї дати місцеві чиновники зобов’язані використовувати електронні механізми конкурентних закупівель за спрощеною процедурою, якщо вартість придбання товарів, робіт і послуг дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень.
Хто у плюсі?
Згідно звітів про укладені договори управління капбудівництва міської ради, з 25 березня 2020 року, уклало з ТОВ «Зеніт-Брук» 17 прямих договорів на облаштувати «євродворів» на суму понад 18 млн. грн. бюджетних коштів.
Середня вартість вимощення плиткою одного «євродвору» становить 0,7 млн грн.
Дані договори були укладені без застосування конкурентних тендерних процедур.
За даними інформаційної системи Dozorro, активна співпраця місцевого управління капітального будівництва та ТОВ «Зеніт-Брук» почалася у 2016 році. Більшість закупок було проведено без аукціону.
Вже тоді це товариство потрапило у об’єктив журналістів – розслідувачів сайту «Наші Гроші».
Як зазначалося у статті: «Управління міськради проводило допорогову закупівлю. «Зеніт-Брук» був єдиним учасником. Єдиною і остаточною пропозицією підприємства була сума 1,42 млн грн., що на 69,7 тис грн. менше від очікуваної вартості робіт, яка складала 1,49 млн грн. Це було трохи менше від 1,50 млн грн. – порогової суми, вище якої потрібно проводити відкриті торги. Відтак угоду з «Зеніт-бруком» було укладено без аукціону.»
Інформація за посиланням https://cutt.ly/etCo3vg
Що планують?
На наступний день після прийняття рішення Сумської міської ради про зняття коштів з «євродворів» управління капбудівництва починає активно «освоювати залишки» та заключати договори на проектні роботи.
За даними модуля аналітики bi.prozorro.org виконавцем проектної документації з капітального ремонту прибудинкових територій у м. Суми є ПП “Суми-Южана”. У березні – квітні 2020 року з цим підприємством було укладено 60 договорів загальною вартістю 1 млн. 643 тис. грн. Визначення виконавця пройшло без застосування конкурентних процедур.
Тож, які ще «євродвори» планує управління капітального будівництва міської ради облаштувати у цьому році можна дізнатися з переліку укладених договорів на проектування. На сьогоднішній день, з 60 укладених договорів на проектування залишаються невиконаними 35 на загальну суму 994 тис. грн.
Про виконання інших договорів з розробки проектної документації свідчить укладання договорів підряду з ТОВ «Зеніт-Брук» на облаштування «євродворів». Без проектної документації підписати договори підряду неможливо.
Цікавий факт,що термін виготовлення проектної документації до наближення дати введення у дію нової редакції Закону України “Про публічні закупівлі” скоротився з дванадцяти до шести днів. Іноді навіть за 4 дня можуть виготовити проектну документацію, два з яких вихідні.
Для прикладу.
02 квітня 2020 року управління капбудівництва міської ради укладає з ПП “Суми-Южана” договір на виготовлення проектної документації по об’єкту «Кап.ремонт прибудинкової території в районі житлового будинку № 65А по вул. Інтернаціоналістів», а вже 06 квітня 2020 року підписує договір з ТОВ «Зеніт-Брук» на виконання облаштування «євродвору» за даною адресою.
Ось так, в середньому за тиждень роботи можна отримати з міського бюджету більше 0,55 млн грн., якщо співпрацюєш з управлінням капбудівництва міської ради.
Різна і вартість проектних робіт у ПП “Суми-Южана”. Так, проектування робіт по ремонту двору в районі житлового будинку № 40 по вул. Харківська згідно договору склала всього 2,8 тис.грн., у той час коли інші роботи з проектування починаються з 20 тис. грн. Може, це така бонус-скидка громаді від підприємства на загальну вартість по всім договорам ? Чи просто управління капітального будівництва міської ради використовує кошти «євродворів» під нуль?
Довідка:
Керівником ТОВ «Зеніт-Брук» (38244928) є Олексій Сисоєв. Власники – Лариса та Олексій Сисоєви. Місце реєстрації: 40022, місто Суми, вул. Рубіжна, буд. 10. Розмір статутного фонду 300 850,00 грн. Товариство зареєстровано 13.06.2012.
Директором ПП “Суми-Южана” (32463383) Денис Черниш. Власник – Юрій Дячук О. Місце реєстрації: 40030, місто Суми, вул. І. Сірка, 15/163. Товариство зареєстровано 24.07.2003.
Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради очолює Віталій Шилов, депутат Сумської міської ради, член фракції ВО “Батьківщина”.