Побиту дорогу під Сумами вирішили не ремонтувати
Від Сум до Старого Села Сумського району трохи більше 10 кілометрів. Проте більша частина дороги просто усіяна ямами та вибоїнами. Місцеві жителі жаліються: проїхати нею практично нереально. Раніше шлях періодично ремонтували. Цього ж року спочатку за дорогу взагалі забули, а потім засипали декілька найглибших ям. Кому належить дірява дорога до Нижньосироватської ОТГ та куди поділися гроші на її ремонт?
Життя без дороги
Жителі Старого Села обурені: кожного року на ремонт доріг держава виділяє мільйони гривень, а куди вони йдуть не видно. Капітального ремонту шлях від Сум до Старого Села не бачив уже років десять, розповідає місцевий житель Сергій Бульченко. Автомобілістам, які там їздять, доводиться не лише зменшувати швидкість на відрізку шляху, але й постійно викладати чималеньку суму на ремонт свого «залізного коня». За словами чоловіка, щорічно дорожники проводили частковий ремонт, засипали ями. Проте цього року до відновлення дороги так і не дібралися.
“З Лебединської до перехрестя до об’їзної, там де в ліво на Нижню Сироватку, а прямо на Старе Село, шість кілометрів не більше. Минулого року дорожники працювали навесні, а цього року чекали-чекали на них та все марно. Зараз маршрутка там проїжджає за 15-20 хвилин, а могла б за 10. Через таку дорогу не лише зайвий час витрачається на проїзд, але й багато грошей йде на ремонт автівки. Коли сухо, хоч ямки видно, а коли дощ пройде, аж їхати страшно. До того ж там і фури вільно рухаються. Знак, який забороняв їх проїзд прибрали. Добивають і так вбиту дорогу”, – говорить Сергій Бульченко.
Чия дорога?
За словами керівника Служби автомобільних доріг Сумщини Івана Романюка, дорога до Старого Села – на балансі у облавтодора. У план на ямковий ремонт цього року її подавали, проте грошей на відновлення так і не отримали.
“Перелік об’єктів на ремонт затверджує Кабмін. Дорогу ми у цей перелік внесли, але грошей на неї не виділили ні копійки. До того ж ямковий ремонт там не допоможе. Шлях потребує капітального відновлення. Протяжність там невелика. На повну реконструкцію мінімум 50 мільйонів гривень знадобиться, але їх немає”, – говорить Іван Романюк.
Гроші є, доріг немає
Цього року від держави на дороги Сумщині перепало майже 350 мільйонів гривень. Проте відремонтувати усі шляхи одним махом за ці кошти неможливо, говорить начальника управління інфраструктури Сумської ОДА Володимир Дудченко. За його словами у пріоритеті залишаються шляхи державного значення. Таких в області 2100 км. Натомість місцевого значення, які більш розтрощені, вдвічі більше (5100 км).
“Кошти виділяються у 10 разів менше за необхідну мінімальну потребу з державного бюджету. Тому ремонтуємо спочатку державні шляхи, а потім всі інші. Прийде черга і до тієї дороги. Якщо будуть звернення на ремонт від сільської ради, мешканців, буде пропозиція, то ремонт дороги буде включений до переліку”, – повідомив Володимир Дудченко.
Пишіть листи
Голова Нижньосироватської ОТГ В’ячеслав Суспіцин, говорить, що відповідне звернення майже два тижні тому направила депутат Сумської районної ради Світлана Шапошник, але ремонтувати дорогу так ніхто і не взявся.
“Те, що там залишилося назвати дорогою, язик не повертається. Машини бідні їздять колеса б’ють, а тоді за свої гроші доводиться їх ремонтувати. Об’їхати той відрізок також ніяк не можна, кругом такі ліси, що не вирулиш. В облавтодорі хваляться, що дороги вони ремонтують і все у них добре, а на ділі біда. Тому хочу зрозуміти, яким чином вони моніторять взагалі дороги в районі, і як вони класифікують їх по аварійності. На минулому тижні відвезла два звернення. Одне від мене до голови Сумської ОДА Миколи Клочка, а інше від обурених жителів Старого Села до депутата Сумської обласної ради, з проханням про допомогу”, – говорить Світлана Шапошник.
Скільки ще жити без дороги?
Доки люди скаржилися та писали звернення, облавтодор серед тижня найбільші ями засипав. Проте місцевих жителів такий подарунок ще більше обурив. Селяни говорять, це просте замилювання очей. Засипали ями мілким тимчасовим асфальтом, щоб люди перестали нарікати, а після першого дощу він просто попливе.
Відремонтувати більше місцевих доріг обіцяють наступного року в «Укравтодорі». Виділити на ремонт шляхів Сумській області планують майже 500 мільйонів гривень (у 2017 Сумщина отримала близько 350 мільйонів). Чи дістанеться з цієї суми копійка на ремонт дроги до Старого Села вирішуватиме Кабінет міністрів, саме там затверджують перелік об’єктів на відновлення.
Джерело: spec-kor.com.ua