Споживання газу на Сумщині скоротилося на 2,5%
За 6 місяців 2018 року мережами Сумської області розподілено 426,7 млн куб. м. природного газу, що на 2,5% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Загалом по всім групам споживачів об’єм розподіленого газу скоротився на 2,5%. Домогосподарства спожили природного газу на 5,2% менше, підприємства ТКЕ – на 19,7%. Бюджетні установи ж збільшили обсяги споживання на 7,9%, промисловість – на 12,7%.
Такі показники є несприятливими для роботи, адже через зменшення обсягів споживання газу «Сумигаз» недотримує планові надходження, а це відображається на спроможності реалізувати інвестиційну програму – можливості інвестувати необхідні кошти в забезпечення безперебійного газопостачання. До того ж, кризова ситуація із надходженням коштів поглиблюється ще й сезонністю споживання газу – коли в літній період воно значно зменшується у порівнянні із холодними порами року. «З 2011 року річний обсяг споживання блакитного палива за усіма групами споживачів скоротився на 31%. Однак незалежно від обсягів розподіленого газу, ми несемо відповідальність за безперебійний і безаварійний розподіл природного газу мережами Сумської області», – зазначив головний інженер ПАТ «Сумигаз» Дмитро Сергієнко.
На сьогодні «Сумигаз» отримує 54 копійки з одного кубометру розподіленого газу. Левова частка цих коштів, а саме – 40,8%, йде на оплату природного газу на виробничо-технологічні витрати, 41,5% – на зарплату робітників, решта – на забезпечення функціонування аварійних служб, організацію роботи сервісних центрів, встановлення, повірку лічильників, обслуговування мереж, тощо. За таких умов середній рівень заробітної оплати на підприємстві на третину менший ніж середній по промисловості в регіоні, що призводить до втрати кваліфікованих кадрів, які забезпечують рівень надійності та безпеки газорозподільної системи.
Довідка. ПАТ «Сумигаз» не отримує оплату від споживачів за природний газ. З 1 липня 2015 року це роблять газопостачальні підприємства, використовуючи розрахунковий рахунок спеціального призначення, з якого основна частина коштів автоматично за затвердженим алгоритмом направляється в НАК «Нафтогаз України».
Читайте також: Конфлікти сумчан із “Сумигазом” вирішуватимуть на центральному рівні