Сумська влада вважає, що із сортуванням сміття у місті все добре
Отримала відповідь міської влади онлайн-петиція «Зобов’язати сміттєві компанії поставити баки сортування сміття!».
«М. Суми – одне з найбільш БРУДНИХ міст України! У нас жахлива екологія і при цьому ми не діємо, як і влади міста! Наші діти труяться смердючим повітрям міста, сміття валяється купами навколо, у нас один з найвищих показників захворювань РАК!
За різними оцінками, в Україні 7-10% території завалені сміттям. Існують близько 6 тисяч законних і приблизно 30 тисяч нелегальних звалищ. Площа офіційних звалищ – 9 тисяч гектарів (для порівняння, площа Києва – 83,9 тисяч гектарів). Щодня кожен українець викидає мінімум 1 кг сміття.
А навіщо взагалі сортувати сміття?
Існує кілька причин, щоб почати розділяти відходи:
Це допоможе зменшити кількість сміттєвих полігонів на території міста Суми.
Поверне ресурси в цикл виробництва. Те, що ми називаємо сміттям, можна використовувати при виробництві нових речей: посуду, будматеріалів, асфальту, утеплювача, паперу і багато іншого.
Ось наприклад, як можна використовувати відходи у виробництві нових речей:
400 винних пляшок – 1 комплект скловати для ізоляції заміського будинку;
400 алюмінієвих банок – 1 дитячий велосипед;
25 пластикових пляшок – 1 флісова куртка;
Поліпшить екологію і зменшити шкоду здоров’ю. На звалищах через вплив дощової води відходи починають розчинятися, тим самим утворюючи ТОКСИЧНИЙ звалища фільтрат. Він потрапляє в грунт і грунтові води, які пізніше виходять у вигляді ключів або джерел. Крім того, органічні відходи виділяти метан, які здатний самозайматися. Це при тому, що у нас купа ЗАВОДІВ.
Допоможе економіці країни, регіону, міста. На утримання сміттєзвалищ витрачаються, в тому числі, і бюджетні кошти. А впровадження нових видів збору і переробки сміття допоможе не тільки створити додаткові робочі місця, а й використовувати відходи, наприклад, в якості вторинної сировини.
Чим небезпечні відходи?
Лампочки. У них містяться отруйні ртутні випари. У разі пошкодження шкідливі речовини потрапляють у навколишнє середовище і засмічують її. Крім того, отрута здатний накопичуватися в тканинах людини і викликати онкологічні захворювання.
Батарейки. Акумулятори містять важкі метали і радіоактивні елементи, які здатні вбивати грунт і всі живі організми, що живуть в ній. Потрапляючи в організм людини, шкідливі речовини, які містяться в батарейках, накопичуються в ньому і можуть викликати серйозні захворювання. Наприклад, свинець накопичується в нирках і викликає хвороби мозку, нервові розлади. Кадмій накопичується в печінці, нирках, кістках і щитовидній залозі, призводить до порушень кальцієвого обміну в організмі і є канцерогеном, тобто провокує рак.
Пластик. Цей матеріал, мабуть, найбільш популярний у всіх сферах людського життя. Тільки в Києві українці щодня викидають близько 1 мільйона пакетів. Небезпека пластика складається в тривалому терміні розкладання – мінімум 180 років. Через зростання виробництва і споживання пластмаси відбувається забруднення зовнішнього середовища. У Світовому океані вже утворилися цілі острови зі сміття. Таке відбувається і в прісноводних водах, звідки береться питна вода і для людей.
РАЗОМ МИ СИЛА! Навіщо ?! Заради чого?! Все, що ви зробите, буде лише краплею в океані! – Але що є океан, якщо не безліч КРАПЕЛЬ?», – писав автор петиції Шевченко Володимир Володимирович.
Відповідь на електронну петицію:
«За результатами розгляду Вашої електронної петиції «Зобов’язати сміттєві компанії поставити баки сортування сміття!», розміщеної на веб-порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://e-dem.in.ua/ sumy/Petition/View/1973), повідомляємо наступне.
Питання, порушене в електронній петиції важливе, але на сьогоднішній день не менш актуальним є і питання створення умов для реалізації роздільного збирання побутових відходів шляхом запровадження соціально-економічних механізмів, спрямованих на заохочення утворювачів цих відходів до їх роздільного збирання.
На сьогоднішній день у місті Суми, відповідно до методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом житлово-комунального господарства України від 01.08.2011 № 133, впроваджується схема 2 (схема передбачає 3-и контейнери, 1-й для ПЕТ- один вид відходів як вторинної сировини не потребує додаткового оброблення і може бути окремо вивезений безпосередньо на об’єкт перероблення; 2-й контейнер виду «дзвіночок» (скло, папір, пластик) для інших видів вторинної сировини, які потребують сортування, а 3-й контейнер – змішані відходи (потребують захоронення на полігоні ТПВ).
Рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради № 166 від 06.04.2016 року ТОВ «А-МУССОН» рекомендовано запровадити роздільний збір твердих побутових відходів. На виконання даного рішення ТОВ «А-МУССОН» 03.09.2016 року введено в експлуатацію сортувальну лінію.
Впроваджуючи роздільний збір ТПВ, перевізниками ТПВ у місті встановлено 520 контейнерів типу «сітка» та 80 контейнерів типу «дзвіночок» для збору паперу, плівки, пластикових пляшок та скла».