Сумський “Міськводоканал” працює з порушеннями
Державна екологічна інспекція у Сумській області провела планову перевірку КП «Міськводоканал» Сумської міської ради.
У ході перевірки підприємства особливу увагу було приділено вивченню питання ефективності роботи очисних споруд каналізаційних стічних вод, оскільки КП «Міськводоканал» Сумської міської ради є надавачем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення підприємствам, організаціям, установам та населенню м. Суми і при цьому експлуатує комплекс загальноміських очисних споруд.
Так, у ході перевірки встановлено, що наявний комплекс очисних споруд працюють недостатньо ефективно, зокрема за результатами вимірювань показників складу та властивостей вод встановлено скид зворотних вод з перевищенням концентрацій забруднюючих речовин, які встановлені дозволом на спеціальне водокористування по ХСК та нітритам.
Крім того, у ході перевірки виявлено ряд інших порушень, зокрема частково відсутня огорожа першого поясу ЗСО (зони суворого режиму) водозаборів, випуск в експлуатацію автомобілів, у яких вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах перевищує установлені нормативи, на території очисних споруд поблизу грабельної допущено розміщення у невстановленому місці ТПВ, шин автомобільних відпрацьованих, рослинних решток, до державної статистичної звітності 1-відходи за 2018 не включено відходи, які утворюються в лабораторії (хімічні речовини, які втратили термін придатності), а також не зазначено дані щодо обсягів утворення шламу від очистки стічних вод та надлишкового мулу.
Додатково, за результатами аналізу первинної документації підприємства (Звіту з використання води за формою 2-тп (водгосп)), встановлено перевищення ліміту скиду забруднюючих речовин (т/рік), встановленого дозволом на спеціальне водокористування, по наступним речовинам: 2016 рік – азот амонійний; 2017 рік – нітрити.
Загалом за результатами проведеної перевірки по факту виявлених правопорушень на відповідальних осіб складено 5 матеріалів про адміністративні правопорушення на загальну суму 1989,00 грн. На даний час опрацьовуються матеріали для розрахунку збитків.
Актуальність негативного антропогенного навантаження діяльності підприємств житлово-комунального господарства, зокрема і КП «Міськводоканал» Сумської міської ради, на стан поверхневих вод безперечна, особливо зважаючи на кількість звернень, які надходять на адресу Державної екологічної інспекції у Сумській області стосовно можливого погіршення екологічного стану р. Псел в зв’язку з чим зазначене питання знаходиться на постійному контролі, повідомляє прес-служба відомства.