Тепловики Шостки дали роз’яснення щодо тарифів
На базі офісу розвитку громад відбулася зустріч із представниками ШП “ХаЕР”, пише Шостка.Info. Вони відповіли на питання, які хвилюють усіх без винятку жителів багатоквартирних будинків. Зокрема, розповіли про додаткові графи у платіжках за тепло.
«Загалом нічого не змінилося. Як минулого року загальний обсяг теплової енергії на опалення будинку ми обрахували і розподілили на всіх споживачів згідно з показниками лічильників, так і цього року. Але законодавство змінилося стосовно розподілу цих обсягів серед споживачів і відображення в квитанціях і за складовими цих обсягів. Тому що до розподілу підключаються споживачі, які раніше не були залучені до нього – це ті, хто користуються індивідуальними системами опалення», – пояснив Григорій Хруневич, в.о. начальника відділу збуту ШП «ХаЕР»
Крім цього, за законом «Про комунальні послуги» споживачі повинні обрати модель взаємовідносин між надавачем послуг.
«У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальних послуг відповідний договір, то з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання», – розповів Олександр Шило, заступник директора з правових питань та безпеки ШП «ХаЕР».
Громадськість цікавить, чи може підприємство коригувати відсоток енергії, яка йде на опалення місць загального користування, не лише за кількістю поверхів будинку?
Як пояснила начальниця управління економіки Дар’я Гребенюк, цей відсоток визначений постановою Кабміну. Нею передбачено 6 категорій будинків у залежності від кількості поверхів. Чим більше поверхів має будинок, тим менше енергії йде на опалення під’їздів.
Наостанок розповіли, як розраховується плата за абонентське обслуговування, які послуги донеї входять і чому вона одна з найвищих в Україні – 32,18 грн. Зокрема, ці 32 грн з кожного абонента йдуть на утримання абонентського відділу та юридичної служби, обслуговування касових апаратів, інкасацію, амортизацію приміщень, електроенергію…
Детальніше — на відео.