У Кролевці жителів гуртожитку виселяють серед зими
Нещодавно у Фейсбуці з’явилися повідомлення про те, що у Кролевці людей змушують відмовитися від житла у гуртожитку по вулиці Андріївський, 8. Буцімто мер міста домовився з місцевим аграрієм про передачу даного будинку в користування для працівників підприємства, а людей, серед зими, практично залишають на вулиці.
Як з’ясувалося, ще восени, на початку опалювального сезону, до Кролевецького міського голови Олександра Бобровицького звернувся керівник житлово-експлуатаційної контори з тим, щоб припинити опалення даної будівлі і злити воду з системи, адже з 13 кімнат, що є в гуртожитку, фактично використовують лише дві. Основна маса людей виїхали, навіть не попередивши про свої наміри балансоутримувача. Ймовірно, на їх рішення вплинуло неможливість оформити субсидії та чергове зростання ціни на газ. Проте оплата за комунальні послуги залишається. Близько 10 тисяч гривень потрібно сплачувати за опалення та електроенергію, а ті сім’ї, які залишилися в гуртожитку не можуть оплатити дані послуги. Потрібно було терміново вирішувати питання, або ж платити дані витрати з міського бюджету.
«Дана проблема постала перед нами, можна сказати, раптово. Виїхавши на місце стало зрозуміло, що з будівлею потрібно терміново щось робити, адже практично за 10 років там нічого не робилося. Будівля осипається, жодних ремонтів там не проводилося, хоча люди, що там проживали користувалися житлом безкоштовно, лише оплачували комунальні послуги. Є й борги зі сплати. Там залишились жити родина лікарів з ЦРЛ та погорілець, якому, зважаючи на ситуацію, було надано тимчасове житло, терміном на один рік, який закінчився в грудні 2018 року», – говорить міський голова.
Він підтвердив, що зважаючи на ситуацію, зустрічався з керівником агропідприємства з тим, щоб зберегти майно громади і передати його для потреб працівників комбікормового заводу, проте питання не вдалося вирішити. Для двох сімей, які залишились проживати у гуртожитку почали шукати підходяще житло – одним запропонували кімнату у гуртожитку по площі Миру, 7, а іншим вирішили виділити кімнату по вулиці Спортивній в Кролевці, де знаходився гуртожиток колишнього Агробуду. Спочатку, начебто, проблему вдалося вирішити, проте з’явилися дописи в соціальних мережах, люди висловлювали невдоволення.
«З боку міської ради було докладено максимум зусиль для вирішення даної проблеми. Звісно ж, в гуртожитку по Андріївській можна розглядати можливість про встановлення індивідуального опалення від електромережі в кількох кімнатах, проте залишається питання з іншими кімнатами. Дві сім’ї не зможуть утримувати все приміщення і з часом це призведе до його руйнування, потрібно максимально заселити даний гуртожиток, а це можливо лише якщо передати його у користування одному з підприємств, що працюють в нашому місті, щоб мати гарантії його збереження», – підкреслює Олександр Бобровицький.
Раніше даний гуртожиток використовувався для потреб працівників КХП, потім там проживали інтерни, що працювали в Кролевецькій ЦРЛ та лікарі, у яких не було власного житла. Для вирішення проблеми житла для лікарів була впроваджена районна програма, завдяки який було відбудовано будинок по вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, проте і він пустує.
«Після того, як багато мешканців залишили свої кімнати і постало дане питання, проте наміру у міської ради передати дане житло підприємствам не було і людей ніхто не змушував відмовлятися від кімнат. Наразі в Кролевці житловий фонд відсутній, адже нові будинки не будуються. Була квартира, яку ми передали потребуючому бійцю АТО. Більше можливостей надати житло, окрім кімнат в названих гуртожитках, просто немає можливості. Людям варто зважати на це і разом шукати компроміс», – додає міський голова.