У мерії Сум вважають, що вулиці прибираються нормально
Отримала відповідь міської влади онлайн-петиція «Прибирання сміття на вулицях Сум».
«Обязать «Дорремстрой» убрать после себя мусор, которым они зимой посыпали дороги. Вся пыль летит людям в лицо, мы дышим этой пылью! Нужно не просто убрать, а ещё и мыть улицы. И для этого не нужно закупать никакой техники. У нас и так есть поливочные машины. Хотя бы раз в неделю промывать улицы Сум.
Также обязать все организации, жэки, ОСМД, убирать регулярно прилегающую за ними территорию. В случае не уборки предприятием своей территории- штрафовать минимум от 10000 грн! Тогда люди начнут что-то делать. Город очень грязный стал! И для этого не нужно дорогая техника! Лопаты, веники и совки доступны каждому и почти у каждого есть!», – писала автор петиції Мірошниченко Алла Іванівна.
Відповідь на електронну петицію:
“За результатами розгляду Вашої петиції «Уборка мусора на улицах Сум», розміщеної на веб-порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/1920), повідомляємо наступне. З електронної петиції вбачається, що мешканці бажають зобов’язати КП «Шляхрембуд», житлово-експлуатаційні організації та ОСББ здійснювати регулярне прибирання закріпленої за ними території.
Інформуємо, що КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради в межах фінансування, передбаченого на утримання вулично-дорожньої мережі відповідно до затвердженого переліку вулиць, проїзна частина яких підлягає літньому утриманню, виконуються роботи з прибирання проїжджої частини вулиць.
Щодо роботи житлово-експлуатаційних організацій зазначаємо, що роботи по прибиранню від сміття прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків міста підприємства – надавачі послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій виконують в межах коштів, нарахованих мешканцям будинків за статтею «Прибирання прибудинкової території».
До даної послуги включаються роботи по прибиранню тротуарів та дворових проїздів, які знаходять біля житлового будинку. Вказана послуга по житловим будинкам міста має відповідати періодичності і графіку її надання.
Спеціалістами департаменту інфраструктури міста проводиться постійний моніторинг санітарного стану прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків міста.
У разі виявлення сміття на прилеглих територіях департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради надаються приписи житловим підприємствам, що обслуговують дані території.
Додатково повідомляємо, що в серпні місяці поточного року департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради заплановано провести нараду з головами ОСББ, на якій буде опрацьовано питання утримання в належному санітарному стані прилеглих до них територій”.