У Шостці перенесли підвищення тарифів на воду
На засіданні виконкому жваву дискусію викликало питання підвищення вартості тарифів на воду та водовідведення.
28 лютого відбулося засідання виконавчого комітету Шосткинської міської ради. Розглядалися питання забезпечення життєдіяльності громади, пише Шостка.інфо.
Зокрема, видаткову частину місцевого бюджету збільшено на 8,3 млн. грн. Як проінформувала начальник фінансового управління Ольга Голушко, кошти направлять на виплату заробітної плати працівникам освітніх закладів. Згідно з даними заступника начальника управління освіти Любові Волошко, незабезпеченість по освітній галузі становить близько 20 млн. грн.
Було розглянуто звіти за 2023 р. комунальних некомерційних підприємств, які працюють у сфері охорони здоров’я. Керівник стоматологічної поліклініки Ніна Цецерська повідомила, що дохідна частина фінансового плану на 2023 становила 17,3 млн. грн., надійшло – 15,1 млн. грн. За словами міського голови Миколи Ноги, Національна служба здоров’я України надала у І кварталі стоматполіклініці понад 400 тис. грн. і більше коштів від НСЗУ не буде. З квітня медзаклад фінансуватиметься за рахунок платних послуг і місцевого бюджету. Очільник громади наголосив, що будуть сплачуватися послуги, які надаватимуться пільговим категоріям населення.
Керівник стомполіклініки проінформувала, що на даний час медзаклад безкоштовно надає послуги дітям, військовослужбовцям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, також для пільгових категорій населення – безкоштовне зубопротезування.
Ухвалене рішення про виділення будматеріалів з місцевого матеріального резерву для допомоги Дружбівській громаді (там усувають наслідки ворожих обстрілів). «…За минулу добу була рекордна кількість обстрілів Сумщини… Агресор звіріє. Ми повинні не тільки себе захищати, але й допомагати сусіднім громадам, які знаходяться в безпосередній близькості до кордону», – зазначив Микола Нога.
На засіданні виконкому розглянули питання про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям громади на суму 2,4 млн. грн.
Прийнято рішення підвищити вартість послуг з вивозу побутових відходів у селищі Вороніж і с. Ковтунове на 20% від діючого тарифу. Надавачі послуг пропонували підвищити тариф на більший відсоток. Це мотивувалося зростання мінімальної зарплати, цін на запчастини, паливо…
Найбільш дискусійним було питання щодо підвищення тарифів на центральне водопостачання та водовідведення. Йшла мова про 4 надавачів послуг: КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (Водоканал), КП «Господар» (с. Ковтунове), КП «Добробут-2018», ОСББ «Оберіг-17» (селище Вороніж).
За інформацією начальника управління економіки Дар’ї Гребенюк, зараз тарифи Водоканалу на централізоване водопостачання становлять 13,90 грн./м куб., на централізоване водовідведення – 19,20 грн./м куб. (вони діють з 1 лютого 2022 р.). Підприємство розрахувало нові тарифи. За розрахунками «Водоканалу», вони повинні бути такі: на централізоване водопостачання – 36,95 грн./м куб., на централізоване водовідведення – 43,91 грн./м куб. «Зростання по воді у 2,6 рази, по водовідведенню – у 2,3 рази», – сказала Дар’я Гребенюк. Необхідність такого підвищення підприємство обгрунтовує вартістю енергоресурсів, паливно-мастильних матеріалів, зростанням рівня мінімальної зарплати, зменшенням обсягів реалізації промислової продукції. «Також відповідно чинного законодавства підприємство заклало у свої розрахункові тарифи вартість придбання, встановлення будинкових лічильників обліку води», – повідомила начальник управління економіки.
Вона зазначила, що громадська рада при виконавчому комітеті пропонує підвищити тарифи на водопостачання і водовідведення не більше ніж на 100 % та зробити це у декілька етапів – з 1 квітня і 1 жовтня.
На засідання виконкому була підтримана пропозиція міського голови перенести розгляд тарифів і поглиблено вивчити питання. «А потім будемо приймати рішення», – сказав Микола Нога.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ