У Сумах біля квартири інваліда збудували цілий “атракціон” (фото)
Новий пандус біля одного з під’їздів сумської багатоповерхівки по вул. Холодногірська, 31 шокував громадськість. Громіздка конструкція псує фасад і займає надто багато місця, щоб залишитися непомітною для когось із перехожих.
“Той випадок, коли у дебілів при владі хватає совісті плакати про те, що у них обласні КП «забрали» мільйони у вигляді💰податків💰, але не хватає розуму спитати у GOOGLE, де👇купити звичайний підйомник!🤪 #дебіли https://prom.ua/ua/Podemniki-dlya-invalidov. Бо легше кидати бюджетні кошти на вітер”, – пише у Фейсбуці Олександр Байдак, додаючи фото нового об’єкту.
Реакція користувачів соцмережі не примусила себе довго чекати: сумчани не розуміють, як 21-му столітті можна витрачати гроші на таке “середньовіччя”.
“А чому не гвинтова? Якщо вже “добивати” інвалідів”, то так, щоб у них аж голова крутилась. Що тут сказати, “У нашому місті теж Є БЮТ””, “Який дебілізм. А якийсь гідро або електро підйомник??? 21 вік… технології!!! Ні, не чули!”, “За ті гроші, шо міська влада вгатила в цю «єйфілеву вежу», можно було придбати нове житло на першому поверсі, це по-перше, а по-друге, особисто я, навіть не уявляю, як можно інваліду кожен раз підійматись і спускатись цією конструкцією?!”, “Вот и скейт-парк построили”, “Не сяде моя батарейка.. Зашкалює адреналін: Тепер я не Саша-лінєйка… Тепер я Сашко-сєрпантін”, – коментують містяни.
Свою позицію щодо появи в Сумах такого об’єкту виклав і начальник обласного управління містобудування та архітектури Олег Кривцов: “З усіх можливих варіантів, а їх було декілька, було обрано саме будівництво пандусу. Варіант реконструкції існуючої ліфтової шахти та придбання нового ліфта, здатного опускатись з дев’ятого до першого поверху було відхилено, тому що для перенесення технічного приміщення для обслуговування ліфта у підвал потрібно було переносити щей інженерні комунікації що потребувало дуже великих коштів. Від придбання квартир у нових “доступних” будинках особи з інвалідністю теж відмовились. Варіант встановлення локального зовнішнього підіймача з тротуару до ліфтового холлу на 2-й поверх, мешканці будинку теж відхилили.(По причині того що ніхто не хотів брати його на баланс, охороняти, та оплачувати електроенергію). Тому лишився варіант встановлення пандусу. Я розумію, що конструкція громіздка, псує фасад, займає багато місця, але якщо на одну чашу вагів покласти всі ці негативні наслідки, а на другу почуття свободи і гідності яку отримали особи з інвалідністю, які тепер можуть в будь який час виіхати на вулицю незалежно від ЖЕКу, сусідів і т.п., то безперечно аргумент СВОБОДИ пересування переважить. Хронологія будівництва викладена тут … https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1847510952037173&set=a.102140059907613&type=3&theater“.
Як повідомив начальник управління розвитку житлово-комунального господарства департаменту інфраструктури міста Віктор Богданов, довжина пандусу становить 56 метрів, його будівництво, профінансоване за рахунок коштів міського та обласного бюджетів, обійшлось у 459 тис. гривень. У під’їзді, де зведений пандус, проживає три інваліди.