У Сумах починають реконструкцію онкодиспансеру
Про це сьогодні, 18 березня, повідомили у Сумській обласній раді.
Реконструкцію КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» розпочнуть із інвентаризації об’єктів, що знаходяться в користуванні медичного закладу. Про це говорили члени робочої групи під час виїзного засідання до онкодиспансеру.
У першу чергу буде приведена до ладу територія медзакладу, систематизований генеральний план земельної ділянки, демонтовані старі й непридатні приміщення. На цей час хворих переведуть у відремонтовані будівлі. Так, наприклад, планується пацієнтів хіміотерапевтичного відділення, яке перебуває в жахливому стані, розмістити у колишньому нефрологічному відділенні СОДКЛ. У ньому буде зроблене перепланування, ремонт самої будівлі, покрівлі, замінено комунікації й створено комфортних умов для хворих. За попередніми даними, тут розташується 45 ліжок.
Будівля онкодиспансеру була зведена 1895 року і є пам’яткою архітектури місцевого значення. Свого часу вона входила до комплексу земської лікарні, розповів директор Департаменту містобудування та архітектури ОДА Володимир Биков. За його словами, керівник онкодиспансеру опрацює технічні завдання, далі архітектори зроблять ескіз і вже за тиждень нададуть повне концептуальне рішення реконструкції цього приміщення.
Директор Сумського обласного клінічного онкодиспансера Володимир Шевченко проінформував членів робочої групи про інвентаризацію приміщень та будівель закладу, наголосивши, що в одних робиться ремонт, частина з інших перебуває в аварійному стані, відсутні зона відпочинку, зручні під’їзди, автостоянка тощо. Він заявив, що його служба береться за розробку стратегічного генерального плану території, визначивши черговість реконструкції одних будівель чи будівництва нових на місці знесених аварійних. І зазначив, що вже наприкінці квітня закінчується реставрація фасаду хірургічного комплексу, водночас розпочинається ремонт першого поверху, де розташовуватиметься урологічне відділення.
Вартість ремонтних робіт складає 5,5 млн грн.
Далі присутні обговорили питання придбання та монтажу на базі КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» лінійного прискорювача. Зійшлися на думці, що в першу чергу треба використати існуючий бункер, провести його реконструкцію і встановити низькоенергетичний 6-мегавольтний прискорювач, який здатний забезпечити у хворих 90 відсотків руйнування пухлин. Там же встановити і комп’ютерний томограф.