У сумчан є претензії до безготівкового розрахунку в тролейбусах
Безготівковий розрахунок у комунальному транспорті Сум не заманить платних пасажирів. Такої думки екс-заступник міністра інфраструктури України Олександр Кава. Про це він повідомив телефоном.
“До якості обслуговування пасажирів система оплати не має жодного стосунку. Аби залучити більшу кількість платоспроможних пасажирів, треба не встановлювати термінали, а оновлювати парк міського транспорту, переглянути маршрути і зробити їх більш зручними, скоротити інтервали руху: у пік мінімальний інтервал має становити 5 хв, у міжпіковий – 10 хв. Тільки тоді платоспроможні пасажири переключатимуться на користування муніципальним транспортом”, – заявив він.
Мова йде про термінали для безготівкового розрахунку за проїзд (валідатори). До їх роботи є претензії. 8 червня член громадської комісії з питань житлово-комунального господарства Сумської міськради Володимир Дворниченко виклав у соціальну мережу відео. На ньому термінал, який не може здійснити оплату. “Останнім часом банк дійсно отримував сигнали, що деякі валідатори не працювали в тролейбусах. Це було викликано тим, що ПриватБанк контролює програмне забезпечення таких терміналів, постійно його оновлює для того, щоб картка будь-якого українського чи-то закордонного банку без проблем оплачувала проїзд в тролейбусах міста. Збої частіше мають місто у випадках розрахунку картками не ПриватБанку. Це пов’язано з авторизацією транзакції при оплаті», – повідомили листом у прес-службі Сумської філії “Приватбанку” (фінустанова є власником терміналів).
Скільки перезавантаження терміналів займає часу, скільки надійшло викликів упродовж останнього тижня та скільки валідаторів не працюють, на ці питання у банку відповісти не схотіли, речниця філії заявила: “проблеми у цьому не бачать”.
Прес-секретарка КП “Електроавотранс” Ірина Крячко повідомила, що окремо платних пасажирів, які провели оплату через термінали (валідатори), на підприємстві не рахують. Цією інформацією володіє банк. Перевізник має статистику винятково узагальнену – у тому числі з урахуванням оплати, здійсненої з використанням OR-коду. “У 2017 році у нас було перевезено тролейбусом 21 млн пасажирів, автобусом – понад 5 млн пасажирів. З них у 2017 році з квітня по грудень безготівково розрахувались 22 тис. 800 осіб, і з початку року до 26 червня 27 тис 577 осіб”, – зазначила Ірина Крячко.
Наразі валідаторами обладнані 15 одиниць комунального транспорту (автобуси та тролейбуси).