“Умивальники без кранів, ліжка без матраців”: Батьки скаржаться на гуртожиток СумДПУ
Батько дитини, яка цьогоріч вступає на перший курс Сумського педагогічного університету, Микола Педько опублікував на своїй сторінці у Фейсбук пост із фото умов у гуртожитку ВНЗ. На фото – умивальники без кранів, підвіконня, що “розсипається”, та плита без ручок, які вмикають конфорки, пише suspilne.media.
У дописі Миколи Педька йдеться: “На кухні плитка некерована. Як мити посуд без кранів та труби, до якої крани мають підключатися? У кімнаті немає придатного для користування ліжка та матрацу”.
Показати студмістечко погодився його директор Андрій Красілов. Коли почув про пост та фото, говорить, що часто студенти ставлять на плиту щось варитися та повертаються у кімнату, а вміст посуду заливає плиту. “Це відбувається часто, але поставити на кожній кухні по працівнику, ми не можемо”, – говорить директор студмістечка.
Наразі говорить Андрій Красілов, закупили 300 нових електроплит і перемикачі до них. Будуть міняти. “Ремонт у гуртожитку до поселення у нас ще триває, і зараз ще не встигли зробити заміну певних кранів і ручок на плити. Все це зробимо до початку заселення – 27 серпня. Дійсно, зламаний був кран один й інший мешканцями гуртожитку, тому ми його зробимо до початку поселення”, – каже Андрій Красілов.
Завідувачка гуртожитку Анна Красілова показала кімнату, яку цього року планують для першокурсників. Ремонти тут, говорить, пропонують робити студентам самостійно. “Для себе, під себе, щоб їм було зручно і комфортно і вони проживатимуть тут чотири роки. Ніхто їх не переселяє нікуди. Ми надаємо ліжка і також матраци, стіл, тумбочки та полички книжкові. Цим ми забезпечуємо”, – говорить директорка гуртожитку.
У гуртожитку №2, який збудували у 1974 році, у 2008-му зробили перепланування і перенесли туалети та душові. На кухні другого поверху – один із кранів також поламаний.
“Сьогодні кран не працює, завтра – працює. Або він вчора працював, а сьогодні не працює. Це постійний процес, сантехнік приходить кожного ранку у гуртожиток є зошит, де йому пишуть у такій то кухні зламався кран і того ж дня він ремонтується, просто зараз студентів немає. Заселення буде з 27 числа. І вони виконують заявки: і електрик, і столяр, і сантехнік”, – пояснює проректор Юрій Штика.
Поліпшений комфорт
Проживання у звичайних кімнатах коштує 520 грн на місяць. Кімната з поліпшеними умовами обійдеться удвічі дорожче – 1000 грн.
Таких в університеті наразі 56.
У них зробили капітальний ремонт, є гаряча вода у кожному блоці.
“Фінансування ремонтів гуртожитків відбувається дуже складно, тому що всі гуртожитки ремонтуються коштом спецфонду. Це кошти, які ми заробляємо від надання платних послуг. За останні два роки на гуртожитки ми витратили понад 5 млн грн. Це і покрівлі, це водогінні системи, і кімнати. Це капітальні ремонти. Поточні ремонти ми не робимо, бо не маємо можливості”, – розповідає проректор Юрій Штика.
Гарні гуртожитки – конкурентна перевага
За словами освітнього аналітика Ірини Когут, університетам варто розуміти, що наявність гарних гуртожитків – це їхня потенційна конкурентна перевага, особливо зараз, коли абітурієнтів не так багато.
“Інвестувати у гуртожитки – це непоганий крок для приваблювання майбутніх вступників. Надзвичайно важливу роль у покращенні умов мешкання у гуртожитках відіграватимуть самі студенти. Чим активнішою буде їхня позиція, чим голосніше і чіткіше вони доноситимуть свої потреби до адміністрації закладів вищої освіти, тим швидше можна очікувати змін на краще”, – говорить Ірина Когут.
Загалом, у гуртожитках університету проживає 1300 студентів. За словами Юрія Штики, поселяють усіх охочих.