Влада Сумщини опинилася на смітнику
Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький з робочим візитом відвідав місто Ромни та Роменський район, повідомляють на сайті Сумської ОДА. За словами посадовця, робоча поїздка мала на меті 2 завдання: допомогти жителям Роменського району у вирішенні питань поводження з твердими побутовими відходами і детально розглянути питання розвитку туристичної галузі у Сумській області та, зокрема, у Роменському районі.
Під час робочої поїздки разом із заступником голови Сумської обласної ради Тетяною Головко та представниками Державної екологічної інспекції посадовці оглянули Пустовійтівський полігон, який експлуатує Роменська міська рада, проаналізували стан його перенавантаження та обговорили шляхи вирішення існуючої проблеми, а також технологію поводження із твердими побутовими відходами у цілому.
У ході спілкування з екологами, науковцями, представниками районної та міської влади та місцевими активістами Дмитро Живицький зазначив, що розв’язати цю проблему можливо тільки поєднавши зусилля районних, міських і сільських керівників. Окрім цього було прийнято рішення залучити сертифіковану лабораторію та провести аналіз води у селі Пустовійтівка.
Керівник апарату облдержадміністрації приділив увагу питанню розвитку туристичної галузі Роменського району та ознайомився з історичними та культурними місцями батьківщини останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського. Зокрема, Дмитро Живицький оглянув експозицію музею Петра Калнишевського – головного структурного підрозділу Державного історико-культурного заповідника «Посулля»; відновлену Свято-Троїцьку церкву, споруджену у ХVIII сторіччі коштом кошового; копію надгробку Калнишевського із Соловків; скіфські курганні некрополі, що з’явилися на правому березі Сули майже 2,5 тис. років тому; музеєфікований вітряк та експозицію селянського обійстя ХVIII – ХІХ століть. Живицький відзначив, Роменщина багата на культурний спадок і це має стати туристичною принадою. Тим паче, що усі складові для зустрічі туристів, такі як об’єкти відвідування та місця розміщення, вже є. «Вкладені інвестиції в ці об’єкти повинні працювати і наповнювати місцеві бюджети. Саме тоді Ромни та Роменський історико-культурний заповідник будуть однією з ключових туристичних точок Сумської області», – наголосив Живицький.