Вуличне освітлення в Сумах за 1,2 млн “ремонтує” 24-річна дівчина із сумнівними зв’язками
Капітальний ремонт електричних мереж вуличного освітлення по вулиці Тополянська, Мусоргського, Ярова у місті Суми провели за 1 мільйон 200 тисяч гривень. Саме таку суму департамент інфраструктури Сумської міськради сплатив ФОП Марєєвій. 24-річна Дарина Марєєва надає 16 видів різноманітних послуг і за два роки роботи освоїла майже 7 мільйонів гривень.
У результаті проведення неконкурентної закупівлі замовник і підрядник уклали договір на 1 мільйон 200 тисяч гривень. Назва однієї з вулиць, на якій ФОП Марєєва зобов’язана капітально відремонтувати електричні мережі вуличного освітлення, вказана у контракті з помилкою.
Згідно з умовами укладеного контракту роботи мають бути завершені до 30 вересня.
Зараз по вулиці Яровій і Мусоргського встановлені нові ліхтарі. По вулиці Тополянській мережі освітлення відремонтовані частково. На початку вулиці світло є, але лампи не замінені. Окремі старі ліхтарі працюють із перебоями.
Чи відповідає така якість виконання робіт вимогам – неможливо встановити, адже договір не містить ні технічного завдання, ні проектно-кошторисної документації. У контракті між ФОПом та департаментом інфраструктури вказано, що у разі невиконання або несвоєчасного виконання робіт підрядник має сплатити штраф, 30% від вартості та пеню. Гарантійний строк – два роки. Тож можемо припустити, що сумлінний замовник зобов’яже не менш доброчесного виконавця виправити недоліки та сплатити обумовлену в договорі неустойку.
Фізична особа-підприємець Марєєва Дарина Володимирівна зареєстрована у квартирі багатоповерхівки по вулиці Прокофьєва, 14/5. Вона надає послуги 16 видів, зокрема знесення, електромонтажні роботи, штукатурні роботи, оптова торгівля, вантажний автотранспорт та діяльність у сфері архітектури.
За даними аналітичної платформи YouControl, жодного автотранспорту у власності або користуванні компанії немає.
ФОП почала діяти у жовтні 2017. Вже у листопаді підприємець без конкуренції перемогла у закупівлі Хотінської селищної ради. За 430 тисяч гривень ФОП Марєєва облаштувала вуличне освітлення на сонячних батареях у селі Кіндратівка Сумського району.
Загалом, інформує сайт clarity-project, організація освоїла 6 мільйонів 880 тисяч гривень бюджетних коштів, перемігши у 13 держаних закупівлях.
Послугами ФОПу активно користувалися Сумська дитяча клінічна лікарня, Хотінська селищна рада, департамент інфраструктури Сумської міськради та відділ освіти Сумської райдержадміністрації.
Дарина Марєєва народилася 2 листопада 1995 року. Нещодавно їй виповнилось 24, на момент укладання першого контракту із державною установою Дарині Володимирівна було всього 22.
У травні 2018 ФОП Марєєва вказувала номер телефону +380509585206. Зараз цей контакт вказує ще один ФОП, Біцак Володимир Юрійович. Він уклав із департаментом інфраструктури 14 прямих договорів без конкуренції на загальну суму майже 16 млн грн. У серпні 2019 року Антимонопольний комітет України наклав на Володимира Біцака штраф, 68 тисяч гривень за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Детальніше про діяльність і зв’язки цього підприємця у матеріалі: Департамент інфраструктури платить мільйони ФОПу, оштрафованому за порушення законодавства.
У 2018 у контактах ФОП Марєєва вказувала також телефон 050 407 3001. Таким самим номером користується ТОВ «Сфера АВ», переможець в 11 державних закупівлях на загальну суму майже 10 мільйонів гривень. Компанія має 17 видів діяльності.
16 із них співпадають із видами діяльності ФОП Марєєва. Засновник компанії Олександр Володимирович Лопата має два ФОПи з ідентичними видами діяльності на Луганщині, у Лисичанську та Попасній.