Весняні заморозки на Сумщині: як протидіяти та чим рятуватися
За даними гідрометцентру, до 15 травня на Сумщині існує загроза заморозків. Як це може вплинути на врожай та як його врятувати — дізнавалися в аграріїв.
Аграрій з Білопільщини Олександр Шафорост має в обробітку два гектари землі. За його словами заморозки навесні — не новина. Для боротьби з ними має свій рецепт: “Кукурудзу зараз будемо утепляти, ріпак і соняшник. Використовуємо процедуру утеплення і довгого горіння (маленькими вогнищами). Завершили ми останнє поле захисту посівів від приморозків. Вперше в житті ми скористалися такою технологією. На щастя, ми відразу побачили, як відходить листя ріпаку в низині, де починало братися інеєм. Тому, раджу вживати заходів з захисту своїх посівів”.
Вчений агроном Інституту сільського господарства північного сходу Микола Собко вважає, що в такому утепленні більшу роль відіграє не вогонь, а димова завіса: “На невеличких площах це можна зробити – в садах, на присадибних ділянках, на селянських полях, в межах гектара чи максимум – півтора гектара”.
Агроном додав, що немає таких технологій, які можуть на 100 % захистити урожай від заморозків. Втім, полегшити наслідки для сільськогосподарських культур можна антистресантами.
“Для того, аби рослині увійти в нормальний цикл росту і розвитку, треба певний час. Ось тут завдання агронома допомогти рослині. Є низка препаратів хімічного і біологічного, органічного походження, вони об’єднуються в одну групу – антистресанти. Я віддаю перевагу препаратам біологічного походження на базі мікродобрив, гуматів. І тут я хочу підкреслити – обов’язково з амінокислотами”, – сказав Микола Собко.
Завідувач сектору метеопрогнозів Сумського гідрометцентру Юрій Літвінов розповів, що загроза заморозків триватиме до 15 травня: “Останні дні у нас майже стабільно на поверхні ґрунту та місцями, навіть у повітрі. спостерігаються заморозки, інтенсивністю від 0 до 3 градусів морозу. Така погода може утриматись до 15 травня. Єдине, що 12 травня, у неділю, очікується невеликий дощ і нічні температури вже становитимуть 5-10 градусів тепла. А, починаючи з понеділка, до 15 травня, знову очікуються заморозки на поверхні ґрунту, не в повітрі, але будуть заморозки”.
За словами Миколи Собка, нині, по центральній частині області, серйозних пошкоджень рослин озимої пшениці і, передовсім колоса, не спостерігалось. Переважна більшість посівів озимих зернових культур знаходяться в доброму та задовільному стані.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ