Відбулась традиційна наукова конференція «Конотопська битва 1659: погляд крізь століття»
Днями на базі Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського у форматі онлайн відбулася наукова конференція – круглий стіл «Конотопська битва 1659: погляд крізь століття», присвячена 366-й річниці Конотопської битви. В її роботі взяли участь провідні науковці та краєзнавці України.
До учасників конференції та гостей заходу з вітальним словом звернулися заступник міського голови Юрій Павлов, начальник управління культури та охорони культурної спадщини Конотопської міської ради Олена Шинкаренко, директор Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Іван Мурзін, які зазначили що Конотопська битва це символ безкомпромісної боротьби за свободу, єдність та суверенність рідного краю, це справжній тріумф українського духу.
В роботі конференції взяли участь: Рефат Чубаров – відомий український кримськотатарський політик, Голова Меджлісу кримськотатарського народу, президент Всесвітнього конгресу кримських татар; Сергій Тупик директор історико-краєзнавчого заповідника «Путивль»; Анатолій Покришень, український письменник, поет, драматург, кіносценарист, автор пєси «Коли небо впало на землю» ( про Конотопську битву 1659 року); Олександр Алфьоров , голова інституту інституту Національної пам’яті України, кандидат історичних наук; Шаміль Акічев – науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського.
«Конотопу судилося стати не тільки легендою, але й певним етапом у розвитку військового мистецтва. Визначна для нашої держави подія – битва під Конотопом 1659 року, впродовж десятиліть була оточена надійним муром замовчування. І тільки нині ми ознайомлюємося з працями, документами, в яких ці події подано з об’єктивною точністю. Конотопська битва – це яскрава сторінка в літописі нашого міста, котру потрібно вивчати і ніколи не забувати», – наголосили у Конотопському міському краєзнавчому музеї імені О.М. Лазаревського.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ