Випускниця СумДУ – у команді Посольства Японії в Україні
Каріна Чевгуз, випускниця кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ СумДУ, нещодавно обійняла почесну посаду радниці з економічних питань у Посольстві Японії в Україні. В інтерв’ю Каріна розповідає про свій професійний шлях, виклики на новій посаді та роль СумДУ у її становленні.
– Як Ви дізналися про можливість працювати в Посольстві Японії, і чим привабила ця робота?
– Дізналася я дуже просто – на сайті посольства, точніше з їхнього Facebook. Я тоді активно моніторила вакансії, і, напевно, найпростішим і найефективнішим способом є саме перевірка офіційних ресурсів посольств країн, які вас цікавлять. А привабило те, що це здавалося логічним продовженням моєї кар’єри. Я проходила практику в Японії, знала японський менталітет і вже мала певні навички.
– Чому обрали спеціальність «Міжнародні економічні відносини»?
– З 11 класу я мріяла працювати в посольстві. Дуже хотіла вступити саме на «Міжнародні економічні відносини», адже мала великий інтерес та бачила перспективи. Вийшло вступити на економічну кібернетику, але паралельно навчалася й на МЕВ, аби закрити гештальти та бажання здобути освіту саме з міжнародних економічних відносин.
– Пригадайте яскраві спогади зі студентського життя у СумДУ.
– Найцінніші спогади – це «Золотий інтеграл» та «Директор, викладач і я». Хоч ми навчалися очно не довго через пандемію, але ці події лишили найтепліші спогади. Досі переглядаю відео того періоду та з теплом згадую ті часи і друзів.
– Які знання, отримані в університеті, стали найціннішими у професійній сфері?
– Насамперед – структуроване мислення, якого мене навчила економічна кібернетика. А міжнародна економіка дала розуміння глобальних міжнародних процесів. Я навчилася бути гнучкою у багатьох сферах, брати відповідальність і шукати кілька рішень однієї проблеми.
– Яку роль у Вашому становленні відіграла академічна мобільність?
– Сказати, що пряму, це нічого не сказати. Саме з мобільності все почалося. Тоді зламалися мої установки. Я зрозуміла: якщо змогла поїхати в Японію – то нічого неможливого для мене більше немає. Це змінило мислення. Після стажування в посольстві зняла ще більше блоків, адже я отримала ще й омріяне стажування. Відбулася зміна мислення, я зрозуміла, що якщо чогось дуже захотіти – все буде. Треба лише докласти зусиль.
– Якими були перші кроки після закінчення СумДУ на шляху до цієї посади?
– Я проходила магістратуру одночасно в СумДУ та в Японії, моя кар’єра почалася саме з японського стажування. Після випуску я дала собі час осмислити, чого саме хочу. Для мене це було не про гроші, а про довгострокову перспективу. Я намагалася не втрачати навички, слідкувала за новинами і продовжувала розвиватися. Згодом почала активний пошук роботи – і зрештою задоволена результатом.
– Які основні обов’язки виконуєте як радниця з економічних питань?
– У першу чергу – це підтримка японських дипломатів у роботі в Україні: аналітика, підготовка звітів, усні та письмові переклади, організація зустрічей. Наше завдання – створити умови, щоб дипломати могли повністю зосередитись на розвитку відносин між Японією та Україною.
– Які виклики Ви зустріли на новій посаді?
– Це моя перша робота, тому на початку було важко зрозуміти, як поводитися на офіційних зустрічах. Але допоміг багаж знань із магістратури, адже там нас вчили цьому. Тому оці залишки інформації додавали мені впевненості. У свій час я була секретарем у студентському директораті. І з тих часів залишилися навички комунікації: налагодження знайомств, представлення себе. Знання були і є, вони не діваються нікуди, а от розвинути soft skills мені допоміг бекграунд з університету.
– Що б Ви порадили нинішнім студентам СумДУ?
– Наш координатор в Японії завжди повторював: «Стукайте у всі двері». Це головна порада. Її я зрозуміла, як ніхто. Адже стажування в українському посольстві відбулося завдяки моїй ініціативі та внутрішньому поклику. Треба не боятися проявляти себе. Також не слід лякатися відмов, на шляху їх може бути безліч. Якщо не вийшло тут – обов’язково вийде там, і це буде ще краще. Можливо не з першого, другого чи навіть десятого разу, але точно все вийде.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ