Водоканал у Сумах оновив обладнання за гроші абонентів
На сумському водоканалі замінили старе насосне обладнання на нове, енергоощадне, – розповів директор підприємства Анатолій Сагач. Витратили майже 6 млн. 700 тис. грн. Це – частина інвестиційної програми 2019 року.
Насоси замінили на свердловинах Лепехівського, Лучанського, Ново-Оболонського, Пришибського, Тополянського водозаборів і трьох каналізаційних насосних станціях. Зокрема, дев’ятій, повідомляє Суспільне.
“Тут стояли насоси СД 450 українського виробництва. Замінили їх на менш енергоємні. Стояли насоси на 160 кВт, зараз ми поставили сюди насосне обладнання на 55 кВт. Було замінено і всі засувки, були замінені клапани, що теж дає можливість вчасно, якщо є аварійна ситуація, вчасно перекрити засувку і виконувати свої аварійні роботи”, – розповів директор КП «Міськводоканал» Анатолій Сагач.
Установили насоси італійської фірми «Panelli» та польської «Hydro-vacuum». Сплатили за них майже 6 млн 700 тис. грн. (6 697 865, 20 грн). Також на каналізаційну насосну станцію 1А, яка перекачує стічні води в основний напірний колектор, за 766 тис. грн. придбали решітку, яка затримує великі за розмірами відходи.
Також доопрацювали диспетчерський пункт. Його почали робити два роки тому. Звідси керують насосами дистанційно та бачать (поки у пілотному варіанті) витрати води.
“Це дає змогу нам скоротити кількість кабельної продукції, і в онлайн режимі бачити ситуацію з лічильниками на свердловинах, а також декілька будинків. Це загальнобудинкові лічильники, які також ми контролюємо. Приладами диспетчеризації обладнано 32 свердловини, 16 резервуарів чистої води, 6 станцій другого підйому, 7 станцій третього підйому, а також 6 основних КНС. Все це диспетчер може бачити і оперативно керувати роботою цього обладнання”, – розповів начальник служби експлуатації та розвитку КП «Міськводоканал» Максим Кривомаз.
Загалом, торішня інвестпрограма підприємства була розрахована на 10, 5 млн грн. (10 590, 57 тис. грн). З них половину витратили на оновлення систем водопостачання (4981, 99 тис. грн), половину – на каналізацію (5608,58 тис. грн.). Гроші брали з тарифу – 10%. Тобто, кожен абонент підприємства вклав з одного куба води в ці оновлення 1 грн 65 коп.
За словами директора «Міськводоканалу» Анатолія Сагача, за рахунок реалізації інвестпрограми заощадили на електроенергії (це основна частина витрат) майже 1 млн 200 тис. грн.