“Сирість, цвіль і дитячий горщик”: Волонтерка з Сум про укриття одного з дитячих будинків області
Волонтерка Катерина Андрєєва в одному з дитбудинків Сумщини виявила плісняву в укритті. Туди жінка приїхала з подарунками для дітей. Після оголошення повітряної тривоги, розповідає, спустилися в сховище. За словами волонтерки, там було сиро, а замість туалету — дитячий горщик.
“Ми коли туди зійшли, були в шоці, тому що перше, що я почула — це цвіль. Оскільки я асматик, то цей запах я чую за кілометр. Всі ліжка були сирі. Стіни просто настільки пронизують холодом, що побувши там 10 хвилин, я сказала, що ми виходимо, тому що я не хочу завтра прокинутися з бронхітом і просто з кашлем. Дітки, які спускаються туди на регулярній основі, тому що це їхня безпека, вони майже кожен з температурою та з кашлем. Вони зі сльозами на очах просили врятувати їх і туди просто не спускати”, — розповіла Катерина Андрєєва.
Як вентиляцію, додає Катерина, побачила люк у стелі, з якого, за словами жінки, летів пил та пісок. А замість туалету, який має бути в укритті — дитячий горщик.
“Ми відразу пішли до директора. Все це було обґрунтовано тим, що наразі війна і не вистачає у держави коштів на те, щоб зробити гарні умови для дітей”, — додає жінка.
Зняти стан укриття адміністрація закладу знімальній групі Суспільного не дозволила, посилаючись на воєнний стан. Директор дитячого будинку Сергій Крикун прокоментувати, чому у сховищі для дітей немає ремонту, також відмовився. Пояснив це так: “Наразі ведеться перевірка, вчора були директор департаменту із робочою групою, робляться всі кроки для того, щоб усунути всі недоліки, наразі ситуація виправляється, поки працює робоча група, поки вносяться корективи й зміни, більше я не можу дати ніяких коментарів”.
За словами Катерини Андрєєвої, вона написала офіційне звернення до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця. 10 червня він відповів, що заклад перевіряли у першому кварталі 2024-го, додав: під час візиту температура в укритті відповідала нормам. Наразі, повідомив Дмитро Лубінець, запланована повторна перевірка дитячого закладу. Нині, додає Катерина Андрєєва, там перебуває близько сотні дітей.
“Після того, як я оприлюднила взагалі цей відеоролик, зі мною зв’язалося дуже багато закордонних донорів — від Америки до Німеччини — вони були всі в шоці. І вони мене запитали: яка сума грошей потрібна і розпишіть, будь ласка, план, що треба, щоб зробити нормальні умови для перебування дітей. Але це благодійники. Я вважаю, що це повинні робити саме директори і держава, бо вони відповідають за дітей”, — пояснює Катерина Андрєєва.
Чому на третьому році війни укриття в дитячому будинку залишається невідремонтованим, чи були звернення директора закладу із проханням виділити гроші на ремонт та чи закладені на це кошти у обласному бюджеті – із цими питаннями ми направили запит до директорки обласного департаменту освіти і науки Вікторії Гробової. Чекаємо на відповідь.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ