“Вони летіли прямо над нами”. Російські війська зруйнували школу у селі Вири
У селі Вири російські військові зруйнували школу. Це сталося під час обстрілу в ніч з 23 на 24 березня. Також пошкоджені дитячий садок та адмінбудівля.
“Це не ніч була, це був просто жах. Було дуже важко. Вони летіли прямо над нами”, – розповідає мешканка села Вири Каріна.
!["Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині "Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/4072bef0bc10c20e.jpg)
“О 12-й годині ночі ми почули звуки “мопедів”. Ми знаходилися вдома. Почули декілька вибухів. Спочатку думали, що це наші воїни збивають цих “шахедів”, таке було відчуття. Але побачили, що десь полум’я є. Перший удар був о 12 ночі дві хвилини. А потім прямим влучанням декілька разів влучили у наш заклад”, – згадує директорка Вирівської школи Світлана Охріменко.
!["Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині "Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/0e78d9f1d64a43c8.jpg)
Прямим влучанням російського дрону-камікадзе був повністю зруйнований спортивний зал. Постраждав і комп’ютерний клас.
!["Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині "Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/4e9778b5f8417781.jpg)
Також внаслідок обстрілу вигоріли приміщення початкової школи, зруйновані кабінети із дидактичним матеріалом і новим мультимедійним обладнанням. Знищені нещодавно закуплені парти й вікна, встановлені перед війною. А бетонна плита впала якраз в кабінеті директорки.
!["Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині "Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/217c619dc3577e85.jpg)
Світлана Охріменко показує місце влучання одного з боєприпасів неподалік школи.
!["Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині "Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/67959610fbf39217.jpg)
“Бомба була авіаційна, потрапила сюди. Люди казали, що був гул літака. Це вирва, глибиною 8 метрів, шириною метрів 12, може, й більше. Не долетіла до нашого закладу. Це перший снаряд, який впав”, – зазначає директорка.
!["Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині "Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/6aa9136f711c31ff.jpg)
Вирівська школа розрахована на 960 учнів, була побудована у 1978 році місцевим колгоспом. Зараз тут навчаються 146 учнів, 34 людини працюють. Школа пишається своїми випускниками, розповідає Світлана Охріменко. Зокрема, біатлоністом Антоном Дудченком, багаторазовим призером Чемпіонату Європи. У спортзалі проходили заняття з біатлону від ДЮСШ ім. Білонога, займалися діти з усієї громади. Але секція працюватиме і надалі, розповіла пані Каріна, мама однієї зі спортсменок.
“Наші молодці, сказали, що тепер займатимуться на вулиці. Будуть далі продовжуватись тренування, їхній тренер сказав, що будуть продовжувати. Який молодець. На вулиці і на вулиці.”, – розповідає мешканка села Вири Каріна.
!["Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині "Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/eae0830193268a07.jpg)
У приміщенні школи була й сільська бібліотека, що обслуговувала 750 читачів.
“І сумські, не тільки вирівські, приїжджають до родичів, до дідусів, до бабусь, приходили в бібліотеку”, – пояснює провідна бібліотекарка Виріської бібліотеки Ірина Петренко.
!["Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині "Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/74ebbf6d111fd0df.jpg)
У бібліотеці побиті вікна, у стінах тріщини, а ось книжки збереглися, – каже пані Ірина.
“З фондом все в порядку, всі книги цілі, всі ми перетрем, перечистим, все складемо акуратненько, і будемо чекать нового приміщення”, – говорить Ірина Петренко.
За її словами, в Річківській громаді вже пообіцяли допомогти переїхати в інше приміщення.
У школі зараз канікули, але навчальний рік обов’язково завершать онлайн, – каже Світлана Охріменко. Що буде із навчанням далі, поки не знає. Ця школа – одна з трьох у Річківській громаді. У старших класах тут навчалися діти з кількох населених пунктів. Зараз вцілілі речі перевозять до інших закладів.
!["Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині "Вони летіли прямо над нами". Російські війська зруйнували школу на Сумщині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/990450e8535ea167.jpg)
“Ми не чекали, що таке буде у нас, тому що ми знаходимся далеко від кордону. 20-кілометрова зона, але це не поруч. Символом нашого закладу є береза, яка стоїть у нас дуже давно. Я не можу сказати, скільки років, але вона ще була в нас, коли була стара школа. Вона стоїть із 78 року і вона вистояла після цього удару. Я думаю, що це гарний знак, і що буде все дуже гарно в нас, і що ми відбудуємо наш заклад ”, – розповідає директорка Вирівської школи.