Як чиновники Сумської міськради дурять громаду про досягнення учнів
Усі бажаючі можуть особисто переконатися, що кілька разів на тиждень офіційний сайт Сумської міської ради звітує про досягнення сумських учнів, які начебто перемогли на «престижних міжнародних конкурсах». Про приховану сторону проведення цих заходів пише телеграм-канал “Суми: Головне“.
Так, лише за листопад 2024 року було цілих 9 таких нових (усі скріни ми даємо).
Із останнього (10 грудня 2024), на сайті СМР розміщена така новина: «Талановиті діти Сум: учні закладів мистецької освіти здобули особисті відзнаки на престижних конкурсах».
У цій новині розповідається про перемогу учнів на таких конкурсах:
– «Учні Сумської дитячої художньої школи ім. М. Г. Лисенка отримали дипломи на ІV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва у два тури UMAN SPLASH-FEST».
– «Учні вокального відділу ДМШ № 2 здобули творчі перемоги на Всеукраїнському двотуровому вокальному конкурсі «Росяні посмішки».
– «Учениця ДМШ № 4 посіла І призове місце на Міжнародному двотуровому багатожанровому фестивалі-конкурсі «Країна ведмедиків».
Ми ніяк не хочемо принизити здобутки сумських учнів, більш того, переконані, що хтось (або це викладачі, або чиновники міскради) їх навмисне вводять в оману, заставляючи брати участь у сумнівних конкурсах. Але мовчати теж не будемо.
Отже ми поцікавилися — що це все за конкурси, де так стрімко отримують перемоги. Перше, що вдалося зʼясувати — вони не мають нічого спільного із Міністерством освіти України (там всього шість офіційних конкурсів та олімпіад — див.скрін).
Друге — зазвичай усі ці конкурси проводять 1-2 організації — приватні компанії, які таким чином просто заробляють гроші.
Зробити, в принципі, це (наваритися на довірливих дітях) може кожен бажаючий — оголошуєте конкурс із гучною назвою, наприклад, «Міжгалактичний конкурс талантів». Потім розсилаєте запрошення взяти участь до навчальних закладів (електронні адреси ці знаходяться у відкритому доступі, тому ніяких проблем знайти їх не має). У «правилах» конкурсу вказуєте, що для участі в ньому потрібно перерахувати членський збір (зазвичай від 500 до 1000 гривень).
І все, чекаєте «лохів»… Далі ще можна запропонувати окремо зібрати кошти на роздруківку та пересилку диплому, а ще при бажанні взяти доплату за перше місце (як бачимо, із оголошених результатів — третє місце майже ніде не трапляється, навіть других місць у таких конкурсах всього близько 15 відсотків. Усі решта — це або перші місця, або гран-прі). (Даємо відео-скрін таблиці одного із результатів таких конкурсів).
Лише на одному такому «конкурсі» можна заробити «чистими» від 100 до 300 тисяч гривень. А їх проводять по кілька на місяць…
У результаті: батьки платять кошти за фіктивні дипломи, зате із гучними назвами та першими місцями, викладачі — отримують премії за такі «перемоги» на «престижних міжнародних конкурсах», чиновники із міськради — звітують про досягнення і знову ж таки, отримують премії за ці «досягнення». І всім по барабану, що це звичайна освітянська афера, більш того, усі ці творчі конкурси проводяться дистанційно (тобто туди навіть не треба надсилати свою роботу — достатньо сфотографувати картину (яку, до речі, може намалювати будь-хто, навіть штучний інтелект), або записати відео-виступ…
Ось такі справи, ось такі у нас «досягнення»…
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ