Як організували дистанційне навчання у школі Верхньої Сироватки на Сумщині, де наразі вакциновано лише 47% працівників
Верхньосироватська школа – одна з 14-ти в області, де діти старшої школи з 23 вересня почали займатися дистанційно. Усе через те, що кількість працівників школи, що вакцинувалися, нижче 80%. До цієї школи ходять діти з чотирьох сіл – Верхня Сироватка, Новоселиця, Стінки і Залізняк, пише suspilne.media.
Учні 1-4 класів Верхньосироватської школи навчаються у звичному режимі. Учні 5-11 класів з 23 вересня навчаються вдома.
Шестикласниця Інна Жулява говорить, що про навчання дистанційно дізналася напередодні ввечері. Зайшла у програму, подивилася на розклад, коли включатися на певний урок.
“У класі сприймається краще інформація, в класі більше запам’ятовується і вчитель може більше дати матеріалу, краще розповісти”, – каже вона.
У підгрупі з німецької мови має бути 10 дітей, наразі вийшли на зв’язок половина з них, говорить вчителька Наталія Власенко.
“Про дистанційне навчання ми дізналися ввечері, десь, після 17 години і, чесно кажучи, дуже чекали, що не буде цього дистанційного навчання, сподівалися на це, тому що не всі діти можуть вийти на це навчання, не у всіх дітей є камери, не у всіх, може, налаштований звук. Результати, я думаю, набагато гірші, ніж діти сидять у класі, де можна до дитини підійти, пояснити, подивитися: зрозумів, не зрозумів”, – каже вчителька.
Веб-перекличка у 5-Б класі на уроці алгебри. Дистанційно з 16 учнів вийшли на зв’язок 10, говорить вчителька фізики та математики Аліна Рубан. Вона також – за роботу в класі, та в онлайн-уроках знайшла і позитив.
“Ми працюємо в Microsoft Teams, нам надали безкоштовно таку платформу, нашій школі, і тут є така функція влаштована, що ми можемо ввімкнути лише одну кнопочку і починається запис. Кожен урок я знімаю, і учні, потім, в разі якихось нюансів, можуть завантажити і передивитися якийсь фрагмент, який їм був не зрозумілий. Учень був відсутній на уроці з якихось певних причин, він може подивитись у будь-який момент”, – розповіла вона.
Аби діти повернулися до класів необхідно, аби вакцинувались 80% працівників закладу. На сьогодні у школі вакциновані 47%, говорить в.о. директора закладу Наталія Корольова.
“Причини невакцинації як об’єктивні, так і суб’єктивні. Об’єктивні причини – те, що в нас деякі вчителі не те, що бояться робити вакцинацію, а молодь, вона іще хвилюється за своє здоров’я – як буде її стан після вакцинації. Є ще такі причини, в нас уже 5 довідок принесли вчителі, їм лікарі не дозволяють вакцинуватися”, – розповіла вона.
За інформацією директорки обласного департаменту освіти Вікторії Гробової, загалом на Сумщині на дистанційну форму навчання перейшли 14 шкіл.
“Вчора (22 вересня – ред.) за день 400 працівників вакцинувалося, сьогодні також люди ідуть вакцинуються, бо у когось були якісь причини, хтось може хворів чи якісь об’єктивні причини. Цей процес триває, і на понеділок, я думаю, взагалі, всі заклади будуть працювати”, – сказала Гробова.
За словами Наталії Корольової, четверо вчителів їхньої школи планують щепитися 24 вересня. Для того, аби школярі Верхньосироватської школи повернулися до навчання за парти, необхідно, аби вакцинувалися ще 18 працівників.