Як після ракетного удару по Сумах відновлюються студія та актори театру “Нянькіни”
13 квітня приміщення родинного театру “Нянькіни” у Сумах зруйнував російський обстріл. Театральна студія була у Конгрес-центрі СумДУ. Перші хвилини після атаки керівники театру Володимир та Тетяна Нянькіни бачили на власні очі. Вже за кілька днів відновили репетиції, пише Суспільне.

На сцені Конгрес-центру у 2025 році актори мали святкувати п’ятиріччя дитячої студії “Реп’ях”.
“Мені діти сказали дуже класну річ. Вони сказали: “Тетяна Володимирівна, а на що ви сподівалися? Що в прифронтовому місті не прилетить кудись? Якби це не було до нас, це було б до когось іншого. Я дуже боялася, що діти скажуть: “О, та ми ніколи не забудемо саме це місце. Ми там ніде не будемо почуватися як вдома”, — пригадала Тетяна Нянькіна.

17 квітня вихованці родинного театру “Нянькіни” вперше прийшли у нову репетиційну. Тепер готуються до вистав у підвалі одного з будинків на вул. Воскресенська.

“Я не ходила до Конгрес-центру, бо дуже багато спогадів. Я не зможу туди просто піти. Я розумію, що колись доведеться там проходити, але я поки що до цього не готова”, — поділилася Марія Скиданенко, вихованка дитячої студії “Реп’ях”.

Понад 90 учасників театру виходили на сцену у Конгрес-центрі. В грудні 2024 року актори грали на ній щонайменше двічі на день. Серед іншого, там народилися вистави “Бджолина Троянда”, “Війнуло”, також “24”. Вона заснована на спогадах дітей.

“Я декілька днів ревла. Але потім, коли написали, що знайшли приміщення, я наче знову оновилася, наче знову готова жити”, — розповіла інша вихованка студії Кіра Биченко.
Через російську ракету театральні підмостки, костюмерна із реквізитами та глядацька зала на 100 місць перетворилася на розвалини.

В день, коли стався російський обстріл, репетицій не проводилося. Родина Нянькіних була поруч із Конгрес-центром.

Підвальна кімната, де тепер займаються діти, створювалася як укриття. Також, додала керівниця театру, всередині розміщена постійна експозиція приватного музею із предметами радянської доби під назвою “Sovok крінж”.

“Це було дуже символічно, що саме в сцену, що саме ось в це серце культури влучили. У ту виставу, яку ми зараз відновлюємо, ми вкладаємо все нові і нові сенси, дотичні до подій, що сталися з нами, нашим приміщенням. Ми зараз тимчасово приїхали в музей. Дуже іронічно, що саме радянщини музей”, — сказала Ксенія Атаматенко, вихованка студії.

Тетяна Нянькіна сподівається: прем’єри театру, які заплановані на кінець травня, побачать світ вже у новому приміщенні. Поки воно потребує ремонту. А Володимир мріє, аби театр став культурно-мистецьким центром для мешканців міста:
“Зупинятися не можна. Це треба робити і заради дітей, і заради себе, заради творчості, міста, України, перемоги, заради майбутнього. Дуже багато всього, заради чого це треба робити”.

Ще до фактичної деокупації Сумщини у 2022 році сумський театр “Нянькіни” відновив свою роботу. Почали вже 31 березня. Влітку того ж року провели виставу “Параноя”. Вона мала відбутися 26 лютого. “Це такий був злам мозку, коли тобі дають квитки від 25-26 лютого. І ти дивишся, що цей вечір повинен бути абсолютно іншим”, — сказав тоді Володимир Нянькін.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ