Як працює мобільна аптека на Роменщині
На Сумщині вперше розпочав роботу мобільний аптечний пункт. Спеціалізована автівка обслуговуватиме 15 населених пунктів Роменського району, де наразі відсутні стаціонарні аптеки, розповіла керівниця мобільного аптечного пункту Вікторія Донець. Проєкт реалізується мережею аптек 9-1-1 у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками й військовою адміністрацією Сумської області. Більше про те, як реалізовуватиметься проєкт – пише Суспільне.
“Завчасно було повідомлено, що такого-то дня, о такій-то годині, приїде сюди пересувна аптека і, будь ласка, приходьте”, – розповідає місцева жителька Катерина Скляр.
68-річна пані Катерина говорить: має гіпертонічну хворобу. За її словами, щоб придбати необхідні ліки, треба їхати майже за 20 км до районного центру, бо у місцевій аптеці вони дорогі.
“Мені син купує в Ромнах. Коли б не він, я не знаю, як мені жити. Пенсії чотири тисячі і на ліки стільки ж”, – пояснює жінка.
Ольга Майфет 8 років хворіє на цукровий діабет. Жінка ділиться: щоб дешевше скупитися, приїхала з сусіднього села.
“Я аж у Мельниках живу, там ще друге село є – хутір. Приїхала сюди, сказали, що безплатно. Від цукру думала купити смужки”, – каже пані Ольга.
“Тут більше ж ліків ніж у нас в аптеці”, – додає місцева жителька Лідія Олійник.
Михайло Пилипенко каже, прийшов поцікавитись, що по чім: “Не знаю чи дешевше, чи ні, загітували, то й прийшов”.
Проєкт мобільних аптечних пунктів Аптеки 9-1-1 стартував у січні 2024 року на Харківщині. У Роменській громаді спеціалізована автівка обслуговуватиме 15 населених пунктів, де наразі відсутні стаціонарні аптеки. Щоденно планують навідуватися до трьох сіл, говорить керівниця мобільного аптечного пункту Вікторія Донець.
“Ми маємо майже все, що у звичайній аптеці, але на колесах. У нас доступні ціни. У нас працюють всі державні програми. Ми стартуємо перший день. Наша місія проста – бути поруч і забезпечувати людей необхідними ліками”, – пояснює Вікторія Донець.
За годину роботи до мобільної аптеки звернулося понад 50 людей, говорить пані Вікторія. Мешканці можуть отримати необхідні медикаменти, зокрема і за державною програмою “Доступні ліки”.
“Доступні ліки” – це часткова компенсація вартості ліків. Є ліки, чия вартість відшкодовується повністю, є ті, які частково. А є препарати, які безплатно отримують. Перш за все – це доступні ліки, рецепти. Це ті препарати, державні програми, які працюють і повинні працювати. Ми працюємо на прифронтових територіях”, – говорить Вікторія Донець.
За словами голови Андріяшівської громади Інни Дибчинської, у громаді мешкає понад 8 тис. мешканців.
“Таких аптечних пунктів у нас немає на території. Люди отримують рецепт у лікаря і потім їм треба їхати в Ромни, наприклад, щоб придбати доступні ліки. А тут ось прямо приїхали й тут, одразу від лікаря виписали рецепт і вже тут їх отримують”, – пояснює голова громади.
За час роботи мобільних пунктів послугами трьох мобільних пунктів на Харківщині та Херсонщині скористались близько 21 тис. пацієнтів, говорить Вікторія Донець.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ