Як у Сумах шахрай прикидався правоохоронцем, щоб ошукати бізнесмена-початківця
Продаж у Сумах електронних цигарок, рідин до них і картриджів -бізнес доволі вигідний. От і Андрій Кущ, ще зовсім молодий хлопчина, вирішив ним зайнятися. Досвіду в нього не було, і, мабуть, саме цим вирішив скористатися місцевий житель Сергій Скачко.
В кінці лютого він розробив цілу операцію – як під виглядом купівлі партії підакцизних товарів, зокрема, рідин для електронних цигарок і самих цигарок (POD-систем), потім їх «вилучити» в якості працівника правоохоронного органу. Розуміючи, що сам провернути цю схему він не зможе, запропонував приєднатися до шахрайської оборудки своїм знайомим.
Молоді «бізнесмени» познайомились із Андрієм і розповіли йому солодку казку про те, що їм потрібна велика партія товару: десь 300-400 флаконів із рідиною для електронних цигарок різної ємкості – 10 мл, 30 мл і 50 мл із різними смаками, а також самі POD-системи. Гроші в них є, і вони готові одразу заплатити за товар. Зустріч призначили біля будівлі «Зеленого театру» в міському парку ім. Кожедуба.
Андрій погодився на зустріч, але на всякий випадок взяв свого товариша. Покупці почали оглядати товар, і в цей момент до них підійшов Скачко. Він представився працівником Управління Служби безпеки України, продемонструвавши заздалегідь підшукане посвідчення невстановленого зразка, чим “викликав впевненість у законності своїх дій та приналежності до правоохоронних органів” (із судового рішення). Скачко прочитав лекцію щодо порушення чинного законодавства в сфері обігу підакцизних товарів та під виглядом того, що такий підлягає вилученню, заволодів належним Андрію Кущу товаром: усього біля 400 флаконів і 12 POD-систем, – загальною вартістю, згідно з висновком експертизи, майже на 90 тис. грн. Після чого спокійнісінько покинув місце злочину.
Але Сергію Скачку здалося, що хлопця ще можна «подоїти», і він вирішив повторно збагатитися за рахунок потерпілого – під приводом повернення майна за грошову винагороду. Але потрібен був помічник, який би зіграв роль посередника. І він запропонував її своєму знайомому Миколі Паньку. Вони купили декілька сім-карток, за допомогою яких планували телефонувати потерпілому. Пізно ввечері 30 березня Панько зателефонував Андрію, представившись співробітником правоохоронних органів, і повідомив, що «вилучене» майно знаходиться у нього та у подальшому він подумає, що можна зробити в даній ситуації, і подзвонить.
Через два тижні Панько знову зателефонував і повідомив, що за продаж рідин до електронних цигарок його можуть притягнути до кримінальної та адміністративної відповідальності і якщо він хоче повернути належне йому майно та у подальшому безперешкодно продавати на території Сум рідини до електронних цигарок, йому необхідно сплатити 20 000 грн, після чого товар йому повернуть.
Андрій ще після першого дзвінка щось запідозрив, тому відразу звернувся до поліції. А потім, діючи під контролем правоохоронних органів, надав згоду заплатити всю суму.
Панько і Скачко побоялися бути викритими, тому Микола сказав Андрію Кущу залишити обумовлену суму у другому під’їзді будинку, розташованого недалеко від СБУ.
Андрій так і зробив. 2 червня зайшов до вказаного під’їзду і біля східцевого майданчика залишив пакунок з грошима. В цей час сам Скачко спостерігав за обстановкою з протилежного боку вулиці. Панько зі спільним зі Скачком знайомим, який не був обізнаний про їхні злочинні наміри, прийшов до двору вищевказаного будинку. Дочекавшись, доки Андрій вийде з двору, Скачко надіслав повідомлення знайомому з проханням забрати пакунок у під’їзді. Той погодився на таке дивне прохання (що не зробиш для товариша), зайшов у під’їзд, узяв пакунок, але в цей момент був затриманий правоохоронцями. Взяли під білі рученьки і Скачка з Паньком…
У кінці липня Зарічний суд м. Суми оголосив вирок Сергію Скачку, впровадження щодо інших зловмисників продовжується. Суд затвердив угоду про визнання винуватості між обвинуваченим та прокурором. Сергія Скачка визнали винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190 (шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 15 (закінчений замах на вчинення злочину), за ч. 1 ст. 353 КК України (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь). За сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно визначили покарання у вигляді позбавлення волі строком 1 рік 6 місяців з іспитовим строком 1 рік.
Вікторія Ростоцька
P.S. Прізвища змінені, може бути подана апеляційна скарга
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ