Як в Сумах працюють пункти незламності
У Сумах працює 51 “Пункт незламності”. За інформацією речниці голови Сумської міськради Ольги Семенистої, 48 з них розташовані у закладах освіти. За її словами, всі вони забезпечені двома генераторами і готові до роботи. Суспільне побувало в трьох “Пунктах незламності” міста Суми.
“Я вночі в садочку ночувала, там і бутерброди давали, і чай, каву, пігулки. Міряли тиск нам”, — розповіла Людмила Шокаленко.
Місцева жителька Людмила Шокаленко прийшла до “пункту незламності” розташованого поруч з її будинком, після влучання російської ракети. Жінка каже: тут можна зігрітися, перекусити, переночувати та підзарядити телефон.
“Світла немає, газу немає і води немає. В квартирах я просто сьогодні вже, вчора не усвідомлювала, а сьогодні зайшла, бо там документи залишились — це щось з чимось… а в мене отут вікна, саме там вона упала. Я прийшла, мені треба телефон зарядити”, — ділиться жінка.
“Цей намет відкрили ДСНС — рятувальники, але вони прихищають і нас, волонтерів, щоб ми надавали підтримку. Ми бачили людей, які були травмовані. Приходили після надання медичної допомоги їм. Сиділи тут. Звичайно звертаються люди і за психологічною допомогою, їм треба проговорити про свій біль, не лише випити чашку гарячого чаю, а ще й розповісти про свою історію”, — розповіла волонтерка Ксенія Гриник.
Люди з навколишніх будинків приходять сюди з власним посудом, аби набрати гарячого чаю для маломобільних родичів та сусідів, говорить волонтерка.
“Ми тут щоб надавати гаряче харчування, яке вже замовлено, чай, каву, бо дуже холодно. Також в будинках відсутня повна комунікація — немає ні води, ні світла, ні газу, то ми пропонуємо їм в їхню тару щось гаряченьке. Є люди, які не вийшли зі своїх приміщень, старенькі бабусі, вони чекають на той чай і добре, що про них спілкуються їх сусіди. До нас звертаються і рятувальні служби, тому, що вони працюють ще звечора. Ми також приїхали о 23-й сюди. Плануємо бути стільки, скільки буде потрібно”, — додала Ксенія Гриник.
Один з мобільних “Пунктів незламності” ДСНС у Сумах розташували на вулиці Троїцькій. Там тепло, є інтернет, можна випити чаю та зігрітись, говорить в.о. директорки КУ СЗОШ №8 Ольга Янчук. За її словами, за 2 місяці його послугами, поки, не скористалась жодна людина. Жінка додає: він завжди відчинений і готовий до роботи.
“Нашим пунктом незламності зазвичай користуються, як укриттям під час повітряних тривог. Пункт незламності забезпечений питною водою, харчі для перекусу — це і печиво і чай, кава. Також батьки з маленькими дітками можуть скористатися памперсами для того, щоб переодягнути малих дітей”, — додала пані Ольга.
Інший “Пункт незламності” впродовж минулої ночі, відвідали близько трьох десятків людей, говорить директорка навчального закладу Наталія Педяш.
“Вчора ввечері перебувало 15 мешканців будинків і люди, які поблизу мікрорайону, під час загрози повторного удару також перебували в укритті. Загалом близько 30 людей одночасно. У пункті незламності можна переночувати. Є гарячий чай, є вода. З 8 години у нас було вимкнення світла. На час вимкнення працює аварійне освітлення і, за потреби, вмикаємо генератор”, — повідомила Наталія Педяш.
За словами прессекретарки АТ “Сумиобленерго” Світлани Калиш, 18 листопада станом на 15 годину, майже 7 тисяч споживачів електроенергії у Сумській області знеструмлені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ