Як виживає бабуся з онуком, в яких російські війська зруйнували будинок на Сумщині
Раїса Литар з онуком мешкає у селі Великий Самбір Конотопського району. Після того, як у березні 2022 року російський танк прицільно стріляв по їхньому будинку, родина залишилася без житла.
У селі впродовж лютого-березня 2022 року зупинялися російські війська. Руйнувати й знищувати почали одразу, не жаліли навіть тварин, згадує староста села Антоніна Грищенко.
“Це наш приблуда (прим. ред. – кіт). Як були тут бої, стріляли дуже, він, мабуть, злякався. Танки проходили, ми йому будиночок тут маленький зробили й поставили, він там сидів. І вони як розбивали оці східці, розбили й той будиночок. Ногами потоптали. А він злякався, весь труситься”, – розповідає пані Антоніна.
Нині на узбіччях дороги досі стоїть розбита російська техніка.
Дісталося й мирним мешканцям. Подвір’я пані Раїси – найбільш пошкоджене у селі, говорить староста. Самій Раїсі – під 80 років. Тоді вона втратила оселю, худобу, документи та особисті речі.
“І ноги поприморожувала, пальці щімлять, тепер падаю. Написали цілий список ліків, ношу його у кишені. На 2,5 тисячі гривень. Хто мені допоможе – ніхто нічого”, – розповідає власниця зруйнованого помешкання Раїса Литар.
Перезимували разом з онуком у нашвидкуруч зведеній прибудові.
Нині родина намагається відбудуватися – за 50 тис. грн, які виділила громада, онук жінки звів стіни майбутньої оселі. Та робочих рук, говорить, не вистачає, щоб покласти дах. Додає, що закінчилися й гроші, роботи ж в селі немає.
“25 тисяч на дах не вистачає. Балки, дошки є, але металочерепицю купити треба”, – пояснює онук Олег.
Громада, говорить староста села, купила родині будинок по сусідству – щоб було, де перезимувати.
“Світла немає. Тільки лічильник є й все”, – говорить Олег.
“Ну, звичайно, тут також треба ручки прикласти, але все ж таки – дах над головою і можна перезимувати”, – каже староста села Антоніна Грищенко.
Та жити в ньому онук з бабусею не планують. Олег відбудовуватиме хату на своєму подвір’ї. З планів на майбутнє – встигнути звести житло до настання холодів. А інше, говорить, почекає до української перемоги.