“Дуже важко прощатися з домівкою”: як живуть переселенці з Краснопілля
Родина Пищиків близько 40 років мешкала у Краснопіллі. Два тижні тому була вимушена покинути свою домівку та тікати від російських обстрілів. Переселенці оселилися у будинку родичів у селі Хмелів Роменського району.
Тамара Пищик нині на пенсії та продовжує працювати у дитячому садку. Жінка розповідає, понад 40 років мешкали з родиною в Краснопіллі, коли обстріли російських військ посилились, довелося залишити дім, роботу і друзів.
“Ми вирішили 20 березня швидко виїжджати. Накидала все найнеобхідніше, зателефонували своїм родичам і виїхали сюди. Краснопілля прифронтове селище і всі виїжджають. Дехто і залишився. Мої їздили, кажуть кури ходять, свині бігають. Дуже важко. І ми тут”, — розповіла Тамара Пищик.
З-під обстрілів змогли забрати лише найцінніше: документи, речі першої потреби та двох котів.

“Бантик і Кіті — це найулюбленіші наші тварини, інших у нас не було. Ще клали – з їжі, що першочергово потрібно було. Одяг, а так у нас все тут є”, — розповіла Тамара Пищик.

Чоловік пані Тамари розповів, що вони виїхали після нічної атаки російських “шахедів” на місцеву лікарню, яка розташована неподалік будинку в якому мешкали.
“Чотири уламки у двір прилетіло. Далеченько снаряди падали, а потім, оце пару тижнів тому. Вони почали бити КАБами, “шахедами”. Все знесли, всю інфраструктуру. Немає, розвалили все. І в нас вікна повилітали, терпіти вже несила. Дві ночі не спали, у погребі сиділи і на третю ми сіли і поїхали. Хочеться повернутися”, — сказав Борис Пищик, переселенець з Краснопілля.
Дім є дім.
Нині у Хмелівській громаді мешкає 560 внутрішніх переселенців.

“Це близько 170 родин. З них останнім часом перебуває евакуйоване населення — це 26 родин. Це 61 людина. Наша громада у 2023-24 році, щоб збільшити кількість дитячого населення, прийняла програму, де передбачено кошти для підтримки ВПО, а саме дитячого населення і родин із дітками. На сьогодні налічується 26 багатодітних родин. Кількість дитячого населення сьогодні 186 дітей, а саме з багатодітних родин 108 дітей. Продовжуємо працювати з місцевим населенням, щоб заохотити і більше знайти житлових порожніх будинків, де можна було б заселити внутрішніх переселенців, які прибувають в громаду”, — розповіла Наталія Балюра, заступниця Хмелівського сільського голови.
За словами сільського голови Хмелівської сільської ради Петра Панченка, в громаді є фельдшерські пункти, магазини та налагоджене транспортне сполучення.


До повномасштабної війни у громаді мешкали 5000 людей, говорить Петро Панченко. Нині прийняли до себе ще 560 переселенців, з них 120 дітей. Пристосуватись їм тут допомагають односельці та влада, говорить Тамара Пищик. Залишатися родина не планує, бо вірить, що колись зможе повернутися додому.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ