Як живуть переселенці з Краснопільської громади
Подружжя Світлана Литвиненко та Валерій Гончаров — переселенці з Наумівки Краснопільської громади. Понад 20 років багатодітна родина мешкала за 8 кілометрів від кордону з РФ. Чотири місяці тому, коли посилились обстріли російських військ, родині довелося евакуюватися. Про те, як війна змусила багатодітну родину починати життя з нуля, які умови створили для ВПО та як обживаються на новому місці, дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Мати чотирьох дітей Світлана Литвиненко згадує про життя у прикордонному селі Наумівка, Краснопільської громади.
Жінка говорить, що чотири місяці тому, коли посилились обстріли російських військ, довелося залишити дім, роботу і друзів.
Нам допомогли “Білі янголи”. Вони нам зателефонували і приїхали нас забрали. Коли привезли нас у Суми, нас прийняли на вулиці Іллінській і відправили нас у “Плурітон”. Психолог працював з дітьми і зі мною теж працював. Люди добре до нас ставились, все, що потрібно допомагали. Саме вони і знайшли для нас цей будинок. Завдяки їм та наші старості дали мені роботу тут. Також допомагають гуманітарною допомогою.
На новому місці у селі Хустянка, додає пані Світлана, допомагають пристосуватись і односельці.
“У нас тут є один підприємець, тримає свій магазин і він привіз мені пів поросяти, дякую йому. Люди приносять і картоплю і моркву, і цибулю, і буряк, і капусту молоко, творог, сметану”.
За словами чоловіка Світлани Валерія, залишати своє помешкання було боляче, та іншого виходу не бачили.
“Безпечного місця нема. Погріб також не безпечне місце. Ховатися треба від них десь. От і виходить, виїжджати треба. Господарство тримаємо. Двоє поросят купили, бо жити треба. Город зорали”, — сказав Валерій Гончаров, повідомив переселенець з Наумівки.
Дев’ятирічна Поліна повертатися додому боїться, каже, на новому місці вже має нових друзів.
“Тут тихіше. До дому не хочеться”.
“У нас 6 сімей живе багатодітних і одна сім’я не багатодітна. Також приїхали з двома дітьми у селі Ярове”, — повідомила староста Хустянського старостинського округу Хмелівської сільської ради Тамара Гончаренко.
За словами старости, односельці намагаються зробити так, аби переселенці почувалися частиною громади.
“Люди наші надають їм будинки безкоштовно. Село в нас нараховує 530 людей, до нашого округу належить 4 населених пункти. Населення у нас в основному — пенсійного віку. У нас працює Хустянський ліцей, 36 діток там навчається. Також 10 дітей відвідують дошкільну групу. Тому загалом 46 дітей у селі живе”.
“Я сподіваюсь, що ми повернемось до свого дому, що наші хлопці здобудуть перемогу і ми вернемось. А поки будемо працювати і жити тут”, — поділилася Світлана Литвиненко.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ