Якість питної води на Сумщині: що показують перевірки
Фахівці Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб регулярно проводять моніторинг якість централізованого водопостачання у визначених контрольних точках. Це дозволяє оперативно виявляти будь-які відхилення від норм і вживати необхідних заходів.
Людмила Бобилєва, фельдшер санітарний відділу епідемічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань центру, наводить результати якості питної води води.
Результати перевірок: щорічно відбирається та досліджується близько 10 тис. проб води на мікробіологічні показники.
у 2023 році 5,1% проб не відповідали нормам, за перше півріччя цього року — 3,3%.
Проте, загалом, питна вода вважається безпечною. Адже у разі відхилень проб від санітарно-гігієнічних норм у кількості до 5%, є право стверджувати, що досліджена вода безпечна для здоров’я та водогони цієї категорії на сьогодні є безпечними в епідемічному відношенні.
Протягом 2023 року було проведено контроль якості води на санітарно-хімічні показники з більш ніж 7 тисяч проб. З них близько 15% не відповідали вимогам Державного стандарту.
За перше півріччя цього року досліджено 3,5 тис. проб води централізованих водогонів на санітарно-хімічні показники. Відсоток незадовільних проб склав 17,2%.
Основні відхилення були спричинені підвищеним вмістом сполук заліза та каламутністю води. Це свідчить про необхідність додаткових заходів для покращення якості питної води.
Для покращення якості води рекомендується використовувати фільтри, які допоможуть позбутися зайвих домішок і зробити воду більш приємною на смак.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ