Юна конотопчанка стала учасницею етнографічної експедиції з дослідження гуцульського орнаменту
З 22 по 26 липняІрина Зубко, яка вже 9 років є вихованкою гуртка «Сувенір» Конотопського Центру дитячої та юнацької творчості, взяла участь в першій етнографічній експедиції «Стежками гуцульського орнаменту», що проходила у межах Літньої школи Малої академії наук в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського міста Коломия Івано-Франківської області. Про це повідомляє Конотопська міська рада.
Таку подорож подарували Ірині та ще кільком українцям з різних областей організатори GENIUS OLIMPIAD UKRAINE-2024.
Зокрема, Ірина Зубко виборола золото Олімпіаді геніїв та отримала еко-квиток в США, але з певних причин не змогла поїхати, аби презентувати Україну на міжнародному рівні. Тож, вдячністю за знання, працю та перемоги стали 5 насичених та цікавих днів дослідження народної творчості Гуцульщини.
Молодь ознайомилася з експозицією Національного музею, що став першим українським музеєм Галичини (1926 рік), із творами народного декоративного мистецтва ХХ століття з фондосховища.
Діти відвідали Косів – один з найпотужніших осередків народної творчості Гуцульщини, де талановиті генії працювали у майстернях художника – різьбяра та кераміста, котрі відомі світу своїми роботами.
У селі Яворів (Косівщина) знайомились із традиційними ремеслами краю –різьба по дереву та ліжникарство, зокрема з техніками ткання та роботою валила – “пральні” на гірській річці, дуже давнім винахідом та обов’язковим етапом у виготовленні кожного вовняного виробу.
У селі Буківець Верховинського району відвідали відомого майстра музичних інструментів Михайла Тафійчука. Переглянули експозицію вишитих та тканих робіт цього краю.
У Музеї писанкового розпису в Коломиї долучилися до майстерки з писанкарства.
«Це сама цінна подорож за все моє життя. –поділилася своїми враженнями та емоціями Ірина Зубко. – Я познайомилися з відомими майстрами України, вперше наживо могла насолодитися мальовничими краєвидами Карпат. А самим важливим моментом стало спілкування з Михайлом Тафійчуком. Зустрітися з ним для мене , як музиканта, дорого вартує. Це унікальна людина, йому вже 85 років, він не має музичної освіти, але з дитинства навчився не тільки грати на багатьох інструментах, але й сам їх виготовляє».