Юрій Чмирь: треба негайно завантажити промислові підприємства, щоб збалансувати бюджет після підвищення мінімалки
В ефірі Соціального телебачення Сумщини (СТС) екс-губернатор, голова Сумської обласної організації партії «Відродження» Юрій Чмирь прокоментував актуальне питання підвищення мінімальної зарплати вдвічі із січня 2017 року, а також назвав першочергові кроки, які мають зробити чиновники, щоб уникнути дефіциту бюджету і не допустити росту цін.
«За великим рахунком, розмір заробітної плати залежить від величини валового внутрішнього продукту. Коли в державі відбувається підвищення якихось виплат, а в даному випадку мінімальної зарплати на всіх підприємствах і, в першу чергу, бюджетних – ці кошти мають забезпечуватися товарами, що виробляє держава, та послугами, які надаються в її межах. Саме тому слід переглянути питання ефективності виробництва, розглянути нові можливості залучення інвестицій, збільшення попиту і споживання», — наголошує Юрій Чмирь.
Для цього, переконує екс-губернатор, було б доцільно діяти в рамках чіткого плану, який мають сформувати центральна та місцева виконавчі гілки влади у взаємодії.
«Якщо з 1 січня населення починає отримувати підвищену мінімальну платню, то уряд, відповідні міністерства та відомства, обласні адміністрації повинні обов’язково і гарантовано забезпечити цифру «3200» реальним ростом економіки. У першу чергу треба негайно завантажувати промислові підприємства державними замовленнями. Для сумчан нині є надважливим питання величезного бюджетоутворюючого підприємства — Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання. Це об’єкт загальнодержавного значення. Тому чиновники всіх рівнів мають проявити державницьку позицію: необхідно зробити все можливе, аби завантажити сумське підприємство», — підкреслив політик.
Юрій Чмирь також нагадав, що за часів його роботи як керівника Сумщини область мала Стратегію соціально-економічного розвитку на п’ять років вперед, яка базувалася на підтримці власного товаровиробника, залученні прямих інвестицій, підтримці агропромислового сектора та, як наслідок, фінансовому забезпеченні соціальної сфери.
«Наша команда працювала на результат. 2013-го Сумщина входила до трійки лідерів серед областей України за динамікою залучення в економіку іноземних інвестицій: створювалися робочі місця, відкривалися нові підприємства. А бюджетоутворюючі підприємства отримували замовлення, які в свою чергу збільшували обсяг виробництва. Розвивалися сільські території, будувалися унікальні культурні та спортивні об’єкти.
Упевнений, за чотири роки Сумщина отримала багато позитивних ініціатив та конкретних результатів роботи, які підтримали люди», – резюмував екс-губернатор.
За інформацією СТС