З 1 жовтня на Сумщині дозволяється вилов раків
30 вересня у Сумській області останній день заборони на вилов раків у період другої линьки.
Отже, від початку жовтня рибалкам-любителям дозволяється лов цих безхребетних з дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства. Зокрема, одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.
Вилов раків дозволяється:
– раколовкою конструкції «хапка» з діаметром не більше 70 см, кроком вічка не більше 22 мм, у кількості не більше однієї одиниці на одного рибалку;
– підсакою діаметром не більше 100 см або «хваткою» («павуком») розмір яких не перевищує 1х1м із кроком вічка сіткового полотна не більше 10 мм.
Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
Мінімальний розмір раків, який дозволено ловити у внутрішніх водоймах області – 10 см. Розмір визначають шляхом виміру довжини по спині від лінії, що поєднує середину очей до краю середньої хвостової пластини.
За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.
Нагадуємо мінімальні розміри риб, дозволених до вилову (в см): білий амур – 40, білизна – 30, головень – 24, сазан (короп) – 30, лин – 20, лящ – 30, плітка – 18, синець – 22, сом – 80, судак – 42, тараня – 18, товстолоб – 40, чехоня – 24, щука – 50, рибець звичайний – 20.
Для всіх інших видів водних біоресурсів мінімальний розмір, дозволений до вилову у внутрішніх водоймах не обмежений.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ