З Краматорська до Бурині – на Сумщині відкрили швейний цех
З Краматорська до Бурині переїхав швейний цех, налагодив виробництво і набирає 20 нових працівників. У майбутньому, розповів власник Євген Положій, планує розширення. Чому не змогли розпочати виробництво у Черкасах, куди евакуювалися з початку повномасштабної війни та чи залишиться у Бурині після перемоги України – чоловік розповів кореспондентам Суспільного.
У Краматорську підприємство працювало з 2015 року до 24 лютого минулого року.
“З Краматорська ми вивезли обладнання ще у травні. Ми його перевезли спочатку в Черкаси. В Черкасах ми зробили теж саме, як і тут, але там не вистачило людей, туди евакуювалось просто багато підприємств подібних, швачки на розхват”, – пояснив власник підприємства Євген Положій.
Тоді, за словами Євгена, вирішили переїхати до Бурині, де мали рідних. Місяць витратили на ремонт у приміщенні та встановлення обладнання. Усе – власними силами. Нині набирають працівників. Єдиний чоловік у жіночому колективі Віталій Борсай. Торгівлю змінив на професію розкрійника.
“З’явилися робочі місця, тому так і прийшов сюди. Цікаво щось нове, тепло, світло, всі умови так сказати”, – сказав розкрійник Віталій Борсай.
![Нове швейне виробництво у Бурині Нове швейне виробництво у Бурині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/ca9ee494fe152c83.jpg)
Підприємство займається пошиттям спецодягу. Вдень можуть виготовляти до 120 костюмів, зазначив Євген. Нині допомагає навчати нових працівників його мати Людмила.
“Вони всі шили, але не на таких швидкісних машинках. Ну і от приходять люди і розказую – як машиночка, щоб звикали до машиночки. Якщо людині потрібна робота, то він буде старатися, привикати до машиночки і буде шити”, – розповіла швачка Людмила Положій.
Працівники з Краматорська відмовились переїхати з власних причин, розповів Євген. Тож, тут набирають на роботу 20 людей. Марія – одна з тих, кому вже довірили шити костюми.
“23 пошитих і 10 майже дошитих. Подобається. Якщо врахувати, що мало таких підприємств, а якщо є, то тільки магазини приватні, то пошиття одягу для міста дуже добре”, – зазначила швачка Марія Сіробаба.
“Нам допомагають, якщо щось не зрозуміло. Тепло, гарно, затишно, все. Не кожен може поїхати кудись в інше місто. Це дуже добре”, – розповіла швачка Людмила Мамочка.
![Нове швейне виробництво у Бурині Нове швейне виробництво у Бурині](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/c5485f1749f4102c.jpg)
У планах зробити ремонт у сусідніх приміщеннях, зазначив Євген.
“Звісно, хотілось би розширитись якомога більше, щоб у людей була праця, щоб люди були оформлені і не переживали”, – пояснив власник підприємства.
А вже після перемоги України у війні Євген планує повернутися до Краматорська, але вже з новим обладнанням. Це виробництво має залишитись працювати в Бурині.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ