З початку року у АПК Сумщини залучили 930 млн гривень інвестицій
Інвестиційна діяльність – вирішальний чинник усієї економічної політики держави, від ефективності якої залежить стан виробництва, рівень технічного оснащення підприємств, розв’язання соціальних та екологічних проблем.
Згідно з оперативними даними, протягом січня-серпня 2021 року в розвиток агропромислового комплексу та сільських територій Сумщини залучено понад 930 млн гривень інвестицій, що становить 48% до прогнозованого обсягу на 2021 рік. Найбільше інвестицій спрямовано на придбання сільськогосподарської техніки – 682,6 млн гривень та в розвиток інфраструктури аграрного ринку – 152,4 млн гривень.
Як приклад, з метою розширення в області мережі об’єктів зернової інфраструктури, впровадження новітніх технологій приймання, доробки та зберігання зерна на території Дубов’язівської селищної ради (с. В’язове) Конотопського району приватно-виробничим комерційним підприємством «СТС» завершено будівництво І черги елеватора потужністю 25 тис. тонн одночасного зберігання зерна (загальна очікувана потужність елеватора – 100 тис. тонн зерна), наразі підприємством узгоджується необхідна документація щодо введення в дію І черги зазначеного елеватора.
Також продовжується третій етап будівництва додаткових ємностей елеватора в ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод» (Кролевецька міська рада) потужністю 120 тис. тонн, будівництво двох міні елеваторів: в ТОВ «Сейм-Агро» (Путивльська міська рада) потужністю 7 тис. тонн та ТОВ «Україна» (Великописарівська селищна рада) потужністю 5 тис. тонн.
У галузь тваринництва спрямовано понад 86 млн гривень інвестицій, зокрема введено в дію доїльний зал потужністю 500 голів корів у ТОВ «Велетень» (Глухівська міська рада), проводиться реконструкція тваринницького приміщення потужністю 2 тис. голів корів ТОВ «Молоко Вітчизни» в с. Мар’ївка Сумського району.
У розвиток харчової та переробної галузі області залучено з початку 2021 року 4,5 млн гривень інвестицій, зокрема ТОВ «ЕЛІТ-ОІЛ» Роменського району проводяться роботи з будівництва олійно-екстракційного заводу з переробки олійного насіння потужністю 600 тонн за добу, стан готовності об’єкту – 86%.
Зростання обсягів залучення інвестицій сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції агропромислового комплексу, збільшенню надходжень до місцевих бюджетів та розвитку сільських територій.