З відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів
7 червня з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів, тих хто потрапив у полон або пропав безвісти. Такий відпочинок організовує дітям БО “Мрія”. Цьогоріч оздоровлення отримали 45 дітей з Сумщини, ще 12 поїхали у другу зміну.
7 червня пасажирський потяг Ужгород-Харків прибув до Сум. Цим потягом з відпочинку з міста Іршава, що на Закарпатті, приїхали діти батьків, які загинули на війні, пропали безвісти чи потрапили в полон.
Серед них — 15-річна Світлана. Її тато загинув на війні, а брат нині фронті. З відпочинку дівчина повертається з двома сестрами. “Мені все сподобалось, заходи були цікаві, багато друзів знайшли, з якими будем далі спілкуватись, перші два дні було тяжко, а потім вже сподобалось все”, — ділиться дівчина.
![“На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів “На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/40e272ca276f37c1.jpg)
Спершу часто телефонувала додому, каже Світлана, а найважче було прикидатися зранку: “Перші два дні дзвонила, а потім багато спілкувались і уже такого не було, щоб просила забрати. Бігали по коридору, розмовляли один з одним, ну, а потім вже десь опівночі лягали спати”.
![“На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів “На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/f936d0c04867c523.jpg)
Максим Губар розповідає, що сумував за мамою, та йому сподобалась програма відпочинку: “Дискотеки під музики, музики були веселі, ходили на концерт. Один раз на Говерлу піднявся, все мені сподобалось дуже”.
Дівчатка Наталка та Віка познайомились на відпочинку.
![“На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів “На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/d8b13af1d6e3542f.jpg)
“Там були вечоринки, там робили оригамі, танцювали, виступали, там багато дуже всього було”, — говорить Віка.
![“На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів “На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/9764830a23d2e9b7.jpg)
Надія Нестеренко — мама Світлани, говорить, рада зустрічі, а головне, що діти відпочили, в першу чергу, від повітряних тривог: “Тихо, нема, майже не було тривог, там не значні тривоги, тиша, свіже повітря, навіть коли у дитини тут часто болить голова, то там у дітей голови взагалі не боліли, як минулого року, так і цього року. Тут діти дуже напружені, там діти спокійні”.
Цей безоплатний відпочинок для дітей організувала благодійна організація “Мрія”, розповіла керівниця сумського представництва Людмила Чегринець. У Сумах цей фонд працює менш як рік.
![“На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів “На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/cabf15805329850d.jpg)
“Війна забирає у них дитинство і таким дітям, у яких війна забрала рідних, потрібна морально-психологічна реабілітація. Після табору, ви бачили, я підійшла, мами щасливі, діти радісні, але коли їхали всі були замкнуті, це дуже велика різниця. Коли вони їхали і коли я їх зустріла, оці посмішки на обличчях, оцей спокій в душі”, — сказала пані Людмила.
Людмила Чегринець говорить, що організація допомагає родинам загиблих військових, військовополонених та зниклих безвісти: “Щоб отримувати допомогу від фонду “Мрія”, необхідно зареєструватися, заповнити електронну анкету. Ця анкета у нас є на сайтах. В анкеті вказують вони всі потреби, які їм потрібні, чи то гаджети, чи то навчальні курси, чи то позашкільні розваги, табори й так далі, і потім коли у нас спонсори надають допомогу, ми перетелефонуємо родинам і пропонуємо”.
![“На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів “На Говерлу піднявся, все сподобалось дуже”: з відпочинку на Закарпатті повернулись діти загиблих воїнів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/2e46d2dfc10eae57.jpg)
Як розповіла Людмила Чегринець, минулого року фонд, не маючи представництва в обласному центрі, відправив на відпочинок з Сум понад півсотні дітей. Цьогоріч у першу зміну відпочили 45 дітей віком від 8 до 16 років, на другу зміну поїхали ще 12 дітей. Це діти з Лебединської, Шосткинської, Охтирської, Степанівської об’єднаної територіальної громади, а також з міста Суми.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ