«ЗА МАЙБУТНЄ»: економічний патріотизм має бути пріоритетом держави
Підтримка промисловості та аграрного виробництва з високою доданою вартістю здатні створити «українське економічне чудо»
Економічний патріотизм, тобто пріоритетна підтримка національного виробника та локалізація виробництва мають стати основою формування державної економічної політики, переконані в політичній партії «ЗА МАЙБУТНЄ».
Економічна глобалізація дає багато можливостей для стрімкого розвитку світової економіки. Водночас відкритість ринків створює багато ризиків для національних економік. Саме тому протекціонізм набуває дедалі більшого поширення в світі. До захисту внутрішнього виробника вдаються і Сполучені Штати, і Європейський союз, які, загалом-то, виступають драйверами економічної глобалізації, зазначають у партії «ЗА МАЙБУТНЄ».
В Європейському союзі підтримка національного виробника та протекціонізм перебувають на досить високому рівні. В ЄС вміло захищають внутрішнє промислове та аграрне виробництво усіма можливими способами, починаючи з тарифних обмежень імпорту, завершуючи нетарифними бар’єрами. Які, ніби то не суперечать ідеї відкритих ринків, але створюють суттєві перешкоди для імпорту, аж до його неможливості. Як зазначають у партії «ЗА МАЙБУТНЄ» суворі вимоги до технічних,екологічних стандартів, які висувають в ЄС, добре знайомі українським експортерам. А дотації, сільгоспвиробникам роблять імпорт неконкурентоздатним на європейських ринках.
За таких умов відкритий ринок й відсутність чітко вивіреного продуманого протекціонізму й підтримки власного виробника є стратегічною загрозою для країн що розвиваються. Це прямий шлях до закріплення навічно в статусі сировинного придатка розвинутих країн. З усіма наслідками: низькою доданою вартістю продукції, низькими заробітними платами, низьким рівнем життя громадян, зазначають у партії «ЗА МАЙБУТНЄ».
Водночас приклади нашій найближчих сусідів, як-от Туреччини, яскраво демонструють, як всебічна підтримка національного виробника, захист державою його інтересів здатні у найкоротший термін вивести економіку країни на високі рівні. Саме на таких прикладах економічного патріотизму має будувати свою економічну політику Україна, зазначають у партії «За Майбутнє».
Щоб створити сильну економіку, Україна повинна створити умови для зміцнення національного бізнесу, який створює робочі місця та платить податки в державний і місцеві бюджети, переконані в партії. Україна потребує продуманої політики, що забезпечила б реальний прорив у розвитку промисловості та агровиробництва з високою доданою вартістю. Лібералізації податкового законодавства, що передбачатиме зменшення фіскального тиску на бізнес. Подальшого удосконалення дозвільної системи. Створення умов для отримання виробниками інвестицій та дешевих кредитів. Реалізації великих інфраструктурних проектів українськими підрядниками та з використанням ресурсів, вироблених в Україні. Більш активного лобіювання державою інтересів українського товаровиробника на міжнародних ринках.
Як підкреслюють у партії «ЗА МАЙБУТНЄ», лише в такому випадку Україна буде здатна продемонструвати світу «економічне чудо». А громадяни матимуть достойні зарплати та пенсії.