“Зелений театр” у Сумах готується до нового сезону
У “Зеленому театрі” в міському парку Кожедуба готуються до нового, третього, сезону. Територію всередині колишньої “літньої естради” та довкола неї прибирають представники кількох громадських організацій.
Облагородження території довкола Зеленого театру триває впродовж кількох останніх тижнів. Спочатку за допомогою сумських студентів та представників Української Волонтерської Служби на березі Псла організували толоку та зробили прохід від пішохідної доріжки до річки. Висадили понад 100 кущів та дерев – верби, туї та ялинки. Зараз очищають від зайвої рослинності берег річки.
“Зараз робота була зроблена: вичистили спуск до річки, зробили порядок по периметру всієї території. Ми будемо продовжувати в бік студентського мосту. Робота ведеться по всьому місту, ми прибираємо місто, займаємося доброустроєм, залучаємо людей”, – розповідає член ГО “Голос вулиці”, яка зокрема приводить до ладу територію “Зеленого театру” Євген Котляр.
Очільник ГО “Зелений театр” Андрій Збукарєв розповідає, що є витрати, які покриває особистим коштом:
“Я працюю на роботі, відкладаю якісь гроші, і своїми грішми намагаюся перекривати якісь моменти. Ми проводимо заходи, там акумулюємо якісь кошти. Робимо це без фінансування державного, без якихось великих грошей”.
“Зелений театр” у Сумах створили три роки тому. Це місце для культурних і спортивних подій та відпочинку, говорять організатори.
“Це ревіталізація, тобто відтворення, відновлення в міському середовищі умов для більш приємного і зручного відпочинку. Ми маємо майданчик, збудований у 1983-му році і відновлюємо його для більш комфортного відпочинку. Заходи тут відбуваються різні, ми співпрацюємо з театром ім. Щепкіна, з молодими музикантами. У нас відбувалися великі концерти кавер-гуртів, виконавців, відомих не тільки в Україні, а, мабуть, у всьому світі”, – розповідає представник ГО “Зелений театр” Олексій Дубовик.
Проблемою “Зеленого театру” залишається відсутність освітлення в цій частині парку. На роботи з реконструкції та освітлення з міського бюджету виділили 25 млн грн, але світло до Зеленого Театру тягнути не будуть, повернуть з Кондратьєва до скейт-парку, а звідти об’єднають з Прокоф’єва. Сумчани створювали кілька петицій з цього приводу і написали біля півсотні паперових звернень.
“Ця частина парку є темню плямою, тут не було ніякого світла взагалі. Ми неодноразово створювали петиції, набирали необхідну кількість голосів, наразі студентський пляж освітлений, і йдуть роботи з освітлення парку, але вони доходять до скейт-парку і там повертають в бік бабусиного подвір’я, і ми опиняємось в темній зоні”, – каже Андрій Збукарєв.
Зараз чергова петиція набрала необхідну кількість голосів, і учасники ГО чекають на відповідь від міської влади.
“Дуже важливо утворювати креативні простори, на яких велика кількість людей зможе обмінюватися своїм досвідом. Не просто приходити поїсти-попити та подивитись щось, а таке, як “ком’юніті”. Будь-яка людина приходить туди й може знайти себе, знайти те, чим би вона хотіла займатися в цьому житті”, – говорить голова ГО “Голос вулиці” Дмитро Буйвал.
Коли “Зелений театр” відкриє свої двері для сумчан у цьому сезоні, залежатиме від епідситуації. Якщо карантинні обмеження послаблять, запрацювати він може з середини травня.
Як повідомили в пресслужбі Сумської міської ради, проєктом реконструкції парку встановлення освітлення в районі “Зеленого театру” не передбачено. Щодо петиції, яку підготували сумчани, – відповідь на неї нададуть у передбачені законом терміни.