Жителів Сумщини попереджають про напади кліщів
Збираючись гуляти до парку чи лісу, не забудьте про засіб від цих небезпечних комах, закритий одяг тощо. Адже територія Сумської області за рівнем захворюваності на хворобу Лайма належить до епідемічно неблагополучних територій. Показник захворюваності на 100 тис. населення склав 23,04 при середньо- українському показнику 12,78, повідомляє Сумський обласний лабораторний центр.
Показники захворюваності в деяких районах та містах перевищують обласний: Краснопільський – 28,37, Кролевецький – 31,95, Недригайлівський – 25,02, Сумський – 30,21, Тростянецький – 34,69, м. Суми – 48,02, м. Ромни – 40,45.
Пік активності іксодових кліщів у 2018 року на території області, як і по всій Україні, зареєстрований у червні. Пік нападу на людей зафіксований у травні-червні, але продовжувався до випаду снігового покрову. Іксодові кліщі майже на всій території країни зберігали активність до першої декади листопаду.
Активізувався процес нападу кліщів на людей, зареєстровано 1438 звернень людей з цього приводу. Зняті з людей кліщі досліджувалися на наявність ДНК борелій методом ПЛР. Досліджено 73 пули кліщів. Позитивних 12 (16,4%). Напад кліщів реєструвався в природних біотопах території області – селах і містах, в приватних садибах, на дитячих майданчиках, в місцях масового відпочинку. Це обумовлено тим, що кліщі масово розповсюдились та наблизились до місць перебування людей. Зареєстровано 254 випадки захворювання людей на хворобу Лайма, що в 1,3 рази більше, ніж в попередньому році (193 випадки).
Найвищий рівень захворюваності на хворобу Лайма, як і за попередні роки, відмічається серед населення м. Суми, що складає 50,4 % від загальної кількості захворілих осіб.
Близько 90% хворих відмічає наявність кільцеподібної еритеми – імунної відповіді на наявність збудників в організмі людини на середніх та пізніх стадіях розвитку хвороби.
Слід зазначити, що у 2018 році не реєструвалися випадки захворювання у Липоволинському, Середино-Будському районах та реєструвалися поодинокі випадки в Буринському, Конотопському, Лебединському, Путивльському та Ямпільському районах. Виріс рівень захворюваності в Білопільському, Тростянецькому районах.