Знайомство зі словацькою культурою: як це допоможе у вивченні мови
Сьогодні багато хто розглядає варіант Словаччини як країни, де можна здобути хорошу вищу освіту. Сам процес вступу відносно нескладний, але потребує постійної комунікації з університетом, чіткого дотримання тимчасових термінів та безлічі додаткових документів. Тому для того, щоб уникнути зайвого стресу, можна розглянути освітню програму Free Student Slovakia, яка допомагає українським студентам на всіх етапах вступу.
Навчання словацькою = безкоштовна освіта
Слово “культура” включає безліч понять і напрямів. А для того, щоб комфортно почуватися в іншій країні, кожна людина має познайомитися з її культурною основою. І, безсумнівно, мова є одним із ключових параметрів цього поняття. Варто відзначити, що культура Словаччини досить широка і незважаючи на те, що країна невелика, тут є своя державна мова. Тому якщо вибрати навчання в університеті саме словацькою, то навчання буде безкоштовним як для місцевих студентів, так і для іноземців. Мова сама по собі не складна, має схоже звучання з українською та російською, проте для того, щоб вступити і вчитися, її необхідно вчити до переїзду в країну. Найкращий спосіб, щоб це зробити – курси словацької мови, де можна вивчити базу, щоб говорити, читати та розуміти її на певному рівні.
Комунікація – головний інструмент культури
Чим більше іноземець спілкується з місцевими жителями їхньою мовою, тим краще та швидше відбувається адаптація та прийняття місцевої культури. Тому важливо спілкуватися зі словаками. Це можна зробити до приїзду у Словаччину завдяки соціальним мережам. Порада: там можна знайти студентів, які навчаються на тій самій спеціальності або в тому самому університеті, куди хочете вступити ви. Це допоможе дізнатися більше про навчання та систему освіти, а також зрозуміти, чим живуть та захоплюються місцеві жителі.
Після приїзду варто обов’язково познайомитись з одногрупниками-словаками. Спілкування з ними допоможе зрозуміти основні правила та особливості комунікації в країні, які відрізняються від поширених в Україні. Наприклад, у Словаччині прийнято вітатися з людиною щоразу, коли її зустрічаєш, навіть якщо це відбувається 10 разів на день. У магазинах, закладах, організаціях заведено говорити дякую, будь ласка та інші ввічливі слова. Словаки дуже привітні, тому їх деякі звички варто запам’ятати та застосовувати.
Мистецтво як частина культури та спосіб вивчення мови
Звичайно, основну базу вивчення словацької мови майбутні студенти одержують на підготовчих курсах, але самостійна підготовка при цьому не менш важлива. Абітурієнт, який готується до переїзду до Словаччини, може вибрати будь-який доступний спосіб для вдосконалення мови.
По-перше, це може бути література. В інтернеті легко можна знайти книги як словацьких письменників, так і всесвітньо відомих, які були перекладені словацькою. Читання книг допоможе відразу у кількох напрямках. Основне – ви запам’ятовуєте правопис багатьох слів, що допоможе покращити грамотність. До того ж, таким чином можна непогано збільшити словниковий запас і збагатити свої знання за рахунок нових слів-синонімів. І ще одна корисна навичка, яку можуть дати книги – якщо є можливість, то краще читати вголос, а не про себе. Це дозволить дати більше практики щодо вимови. При цьому важливо не ковтати чи пропускати складні слова. Краще прочитати їх кілька разів, навіть якщо це займає зайвий час.
Варто звернути увагу на словацьку музику. Незважаючи на те, що Словаччина вже багато років не бере участі у Євробаченні, тут досить активно розвиваються місцеві музиканти. Особливо цікаво буде шанувальникам репу, бо тут саме цей напрямок має широку популярність. Всі пісні можна знайти в Інтернеті плюс для фону можна включати словацьке радіо. Так ви зможете знову ж таки розширити словниковий запас, дізнатися щось нове про культурне життя Словаччини і почути мову, де правильно розставлені наголоси.