Зниження тарифів на житлово-комунальні послуги не буде, бо такою є вимога МВФ
Так процитував депутат Сумської обласної ради, представник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Войтенко в ефірі телеканалу АТВ міністра фінансів Оксану Маркарову. «Вона працювала і при колишній антинародній владі, працює й нині. Зараз вона заявила, що Уряд не збирається знижувати ціни на природний газ та житлово-комунальні послуги, бо такою є вимога МВФ. Натомість є інформація, що до кінця поточного року планується збільшити ціну на природний газ на 25-30%, – розповів обласний обранець. – Тобто при нинішній владі антинародна і антисоціальна політика продовжується. Люди задають питання: А чи дійсно ми вибрали слуг народу, а не слуг МВФ?».
За період з 2014 по 2019 рік тарифи на житлово-комунальні послуги зросли у 8-9 разів. Для більшості українських родин вони не підйомні. Саме тому на цьогорічних президентських і парламентських виборах питання зниження тарифів для громадян було ключовим. Щоб обратися, нинішня влада роздавала щедрі обіцянки. Проте, на даний час, реальних кроків із зниження тарифів немає.
За літо обсяг заборгованості населення за послуги ЖКГ відступив від рекордних 70 мільярдів і на кінець серпня борги склали 52 мільярди гривень. Зараз наближається новий опалювальний сезон і якщо не буде знайдена можливість знизити тарифи – борги знову будуть накопичуватися.
Досі не вирішене питання із постачанням газу з РФ та продовженням контракту на транзит. Поки виникла пауза, доля транзитної угоди, як і української ГТС та 3 мільярдів доходів, які отримувала Україна від транзиту, залишаються невідомими. Хоча прямі поставки газу з Росії дозволили б на 25% знизити ціну на газ та, відповідно, тарифи для населення.
«Команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ у Верховній Раді пропонує напрацьований механізм для зниження тарифу, – наголошує Микола Войтенко. – Наші депутати вже підготували та внесли до парламенту цілий пакет законопроектів в цій сфері. Пропонується скасувати законодавчі положення про нарахування та сплату пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за ЖКП, запровадити мораторій на примусове виселення із житла чи припинення надання житлово-комунальних послуг. У бюджеті на 2020 рік наші колеги запропонували збільшити обсяг державного фінансування на виплату пільг і житлових субсидій. Але знову залишається питання: чи захоче влада впроваджувати ці пропозиції? Бо, як показує практика, «слугами народу» у турборежимі розглядаються законопроекти, які стосуються влади, а не простих українців».