Андрій Прохорович: “Рівень вищої і першої ліг чемпіонату Сумщини досить високий”
Голова Федерації футболу Сумської області Андрій Прохорович розповів про останні успіхи місцевих аматорських команд, загальний стан справ в обласному футболі, перспективи сумських уболівальників побачити на “Ювілейному” національну збірну України, про те, чому ПФК “Суми” не скоро гратиме в Українській Прем`єр-лізі.
– Андрію Вікторовичу, як давно ви очолюєте Федерацію футболу Сумської області (ФФСО)?
– У Федерації футболу Сумської області я працюю з 2011 року: обіймав посади заступника голови, виконавчого директора. Очільником федерації став у 2014 році, спочатку був в.о. голови, а у 2015 році мене обрали повноцінним керівником ФФСО терміном на чотири роки. Торік, як відомо, в Україні відбулася реорганізація обласних регіональних федерацій, тож мене було переобрано головою ФФСО до 2022 року.
– Розкажіть трохи про себе.
– Мені 50 років, маю вищу педагогічну освіту: вчитель біології і хімії. Практично все своє життя я присвятив футболу: займався ним у шкільні і студентські роки, пізніше виступав за любительську команду “Ротор” (Черкаси) у першості колективів фізкультури.
– Що вам особисто вдалося зробити на посаді голови ФФСО ?
– Насамперед хотів би акцентувати увагу на тому, що в обласних федераціях усі рішення приймаються колегіально, актуальні питання обговорюємо всім колективом. Без детального розгляду не приймається жодне остаточне рішення. Тому сьогоднішні наші успіхи – це заслуга всіх членів ФФСО. До персональних заслуг відношу те, що мені вдалося стати членом виконкому Федерації футболу України, головою комітету дитячо-юнацького футболу ФФУ.
– Ваші враження від перемоги миколаївської “Вікторії” в аматорському чемпіонаті України минулого сезону?
– Вважаю, що успіх “Вікторії” (Миколаївка) цілком закономірний, ця команда виділялася на тлі інших суперників в аматорському чемпіонаті України. Кадровий потенціал миколаївців дуже потужний: майже всі футболісти пограли у професійних клубах різних ліг. Відзначив би також чудову інфраструктуру “Вікторії” і гарні умови для плідної роботи, які створив для футболістів президент клубу Сергій Бондаренко. Досягнення “Вікторії” для Сумщини є історичним, адже до цього лише раз представник нашої області – “Електрон” (Ромни) у сезоні 1996/97 році вигравав чемпіонат України серед аматорів.
– Чи зацікавлена “Вікторія” у переході в професійний футбол? Чи була у вас з цього приводу розмова з керівництвом миколаївського клубу?
– Так. Я розмовляв на цю тему з президентом “Вікторії” Сергієм Бондаренком. Сергій Миколайович зацікавлений, аби його команда за спортивним принципом набула статусу професійного клубу. Наступного року “Вікторія” збирається подавати заявку на атестацію для участі у другій лізі чемпіонату України.
– Минулого сезону, окрім “Вікторії”, на всеукраїнській арені вдало виступив ще один представник Сумщини – обласна аматорська збірна. Ваша оцінка виступу збірної Сумської області у Кубку регіонів ФФУ?
– Дійсно, команди Сумської області під керівництвом Юрія Зінченка та Олександра Сікуна стала фіналістом Кубку регіонів ФФУ. Це великий успіх для Сумщини футбольної. На шляху до фіналу наша команда здолала багатьох сильних суперників, зокрема збірні Донецької та Одеської областей. У фіналі сумчани у рівній боротьбі поступилися команді Львівської області – 1:2. Програли тій області, яка за розвитком футболу займає лідируючі позиції в Україні. Про це, до речі, свідчить той факт, що два клуби зі Львова цього сезону представлені в Українській Прем`єр-лізі.
– Чого не вистачило у фіналі сумчанам для позитивного результату?
– Напередодні фіналу декілька футболістів команди Сумщини зазнали травм. Не грав також ключовий центральний захисник Олександр Ткач, якого через зайнятість не відпустили з роботи. До слова, Олександр працює на відповідальній посаді у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Тому зважаючи на ці проблеми тренерам довелося змінювати схему гри команди. Це і вплинуло на кінцевий результат.
– Як оцінюєте цьогорічний рівень чемпіонату Сумської області у вищій і першій лігах?
– Рівень вищої і першої ліг чемпіонату Сумської області досить високий. Зокрема у вищій лізі реальними претендентами на медалі є відразу п’ять команд – “Вікторія” (Миколаївка), “Альянс” (Липова Долина), “LS Group” (Верхня Сироватка), ФК “Тростянець”, “Велетень” (Глухів). Явний аутсайдер лише один – “Тулиголовець” (Тулиголове). Чемпіонат області непередбачуваний – будь-яка команда здатна піднести сюрприз, відібравши очки у фаворита. Що стосується 1 ліги, то змагання також мають достатньо високий рівень. У 1-ій лізі, як і у вищій, п’ять команд претендують на чемпіонство – “Кристал-Локо” (Конотопський район), “Колос” (Северинівка), ФК “Тростянець-2”, “Аграрник-Авангард” (Білопілля), “Явір” (Краснопілля). Відвертих аутсайдерів у чемпіонаті немає. Немає особливих претензій і до суддівського корпусу. Упереджених дій з їхнього боку не було помічено, арбітри, якщо і помиляються, то тільки через недостатній рівень своєї кваліфікації.
– Яка команда, на вашу думку, може стати відкриттям обласного чемпіонату?
– Я назвав команди, які вестимуть боротьбу за медалі у вищій і першій лігах. Не думаю, що інші колективи зможуть “вистрілити”, втрутившись у розподіл призових місць.
– Чи були шанси зберегти ФК “Агробізнес TSK” (Ромни) після смерті президента і власника цього клубу Геннадія Свірського?
– “Агробізнес TSK” (Ромни) був лідером аматорського футболу Сумщини. Останні чотири сезони роменчани незмінно ставали чемпіонами області, неодноразово перемагали в обласному Кубку. Після смерті Геннадія Свірського я спілкувався з міським керівництвом Ромнів, колегами Геннадія Анатолійовича. З розмови зрозумів, що у них відсутнє бажання надалі утримувати у місті команду.
– Назвіть три найкращі райони у Сумській області за розвитком масового і дитячо-юнацького футболу?
– Беззаперечним лідером є Сумський район. Про його перевагу говорить той факт, що цей район посів третє місце в Україні за рівнем розвитку масового і дитячо-юнацького футболу. Крім того, відзначу Охтирський і Конотопський райони.
– У Сумах один із найкращих стадіонів в Україні. Чи є шанси у сумських уболівальників побачити найближчим часом на “Ювілейному” національну збірну України?
– Думаю, що таких шансів найближчим часом немає. Хіба що сумчани зможуть побачити на “Ювілейному” ветеранську збірну України. Річ у тім, що існує ряд серйозних проблем, зокрема логістична: аеропорт у Сумах не відповідає міжнародним вимогам. Також цим вимогам не відповідає і стадіон “Ювілейний”, який був збудований у 2001 році. З того часу на ньому не проводилися жодні ремонтні роботи. Реконструкції потребують трибуни та підтрибунні приміщення.
– А чи є перспектива, що найближчими сезонами команда Сумщини буде представлена в Українській Прем’єр-лізі?
– На моє переконання такі перспективи відсутні. Ви знаєте, що найкращим показником Сумської області на професійному рівні на сьогодні є участь ПФК “Суми” у першій лізі чемпіонату України. У найближчі роки перша ліга – це межа. “Суми” підтримують лише футбольні меценати, обласна і місцева влади від клубу давно відвернулися. Належної фінансової підтримка від владних структур клуб не отримує. А без їхньої допомоги “Сумам” зробити крок уперед буде вкрай важко. Про вихід команди у Прем`єр-лігу доводиться лише мріяти. До того ж, клуб не має власної інфраструктури, футбольні об’єкти ним орендуються.
Источник: amateur.footboom.com