Хто “щімить” підприємців ринку?
У Ромнах підприємці й реалізатори, які працюють на території “Ільїнського ярмарку”, обурені пропозицією депутатів “пересунути” їхні робочі місця в межі Підприємства Сумської обласної спілки споживчих товариств (ПОСС) “Роменський ринок”.
Запропонували перенести торгівельні місця із Базарної площі, вулиць Руденка та Пушкіна на територію “Роменського ринку” народні обранці від фракції БПП “Солідарність”. Про це надіслали відповідний депутатський запит. Аргументували ж тим, що “Роменський ринок” орендує частину міської території та регулярно сплачує податки в бюджет міста – більше п’ятиста тисяч гривень на рік. Він має цільове призначення для роздрібної торгівлі, і тут створені відповідні санітарні та комунікаційні умови. Та, незважаючи на все це, ринок сьогодні наполовину пустий.
Якщо торгові площі й далі будуть не завантажені, то ПОСС “Роменський ринок” буде змушений зменшувати орендовані площі, пишуть у запиті депутати. І давлять на основний важіль: це, відповідно, зменшить надходження коштів у міський бюджет.
Не забули депутати наголосити на тому, що коли торгівці із названих раніше територій перейдуть на «Роменський ринок», звільниться доступ до об’єктів соціальної та культурної сфери. А на вулицях Руденка та Пушкіна, вважають обранці, можна буде заборонити стоянку автомобілів хоча б з одного боку, а з іншого організувати платну для приватних автомобілів.
Цікаво, що головою фракції БПП, яка виступила за “перенесення” торгівельних місць і «впорядкування» території навколо ринків, виступає якраз керівник ПОСС “Роменський ринок” Володимир Роздобудько. Можливо, за турботою про міські доходи та порядок навколо торгівельних площ ховається банальне відстоювання інтересів свого підприємства?
Дійсно, “Роменському ринку” земельна ділянка виділена офіційно й він працює в законодавчих межах, зазначила начальник відділу економіки РМР Юлія Янчук, тоді як за КП “Ільїнський ярмарок” закріплено лише обслуговування торгівельних місць міні-ринку на перехресті Руденка й Базарної площі. Відвести земельну ділянку, де здійснює діяльність комунальне підприємство, щоб зробити його також офіційним, неможливо.
Самі торгівці покидати свої звичні місця й переходити на інші не хочуть. Міні-ринок розташований ближче до центру міста, тут продавці мають напрацьованих роками клієнтів. На території ж “Роменського ринку”, упевнені крамарі, їх чекають місця “за церквою”, тобто поблизу Святодухівського собору. Туди, говорять, навіть покупці не доходять.
Представники виконкому й міський голова запевнили: питання про ліквідацію, реорганізацію ринку наразі не стоїть, і насильно ніхто підприємців на територію «Роменського ринку» відправляти не буде. «Якщо якийсь підприємець захоче перейти на територію «Роменського ринку», то чому б і ні, – зазначила Юлія Янчук. – Але це не означає, що зв’язаними руками вас усіх туди поведуть», – запевнила посадовиця.
Мер також додав: без відома людей ніяких кроків влада не робитиме. «Моя позиція наступна: поки з людьми не поговоримо, нічого в місті відбуватися не буде», – зазначив він.
Водночас представники виконкому наголосили, що багато людей, які торгують на території обох ринків, не зареєстровані як підприємці. Їх закликали легалізувати свою працю й отримати патенти на торгівлю.
Торгівля в місті турбує дійсно багатьох. Якщо підприємці переймаються за свої місця й дохід, то багато пересічних роменців невдоволені «базаром», який уже дістався ледь не центру міста. Давно вже спокійно не пройдеш у базарний день вулицею Руденка, бо крамарі розташовуються з обох боків тротуарів. Тож ідея трохи «посунути» ринок всередину виглядає доцільною. Та й питання платної стоянки ніби доречне. Тільки ж чи таким способом «переганяти» людей? Можливо, керівникові «Роменського ринку» слід дослухатися до поради одного з депутатів і, перш за все, «розібратися в собі»? Причина тому, що ринок напівпорожній, певно, є, вважає обраниця Ірина Головач. Напевно, треба розробити заходи із залучення людей на підприємство.
Джерело: novpoglyad.com.ua