Вулицями Сум: Історія Промислового провулку
Провулок Красовицького відпочатку мав назву Псарівський провулок від прізвища купця Псарьова Михайла Григоровича, який тут мешкав.
Промисловий провулок (колишній Псарівський) отримав свою назву не випадково. Значну частину з лівого боку провулку займає промислова територія, більшість будівель якої було побудовано до революції.
Спочатку тут була броварня “Сумська Баварія”, а після війни утворилося “проммістечко” (артіль ім.50-річчя КПРС), яке виробляло різноманітні товари – від металевих широкого вжитку на кшталт розкладачок, пошиття кальсонів і білизни для військовослужбовців до валяльно-повстяних виробів. А 1957 року колишні підприємства було анульовано і сюди перевели швейну фабрику, яка раніше була на вул. Кооперативна.
Спочатку шили товари народного вжитку на зразок полупальт і жакетів, а потім стали спеціалізуватися на формі для армії та органів внутрішніх справ.Сумські шинелі носили військовослужбовці всього Радянського Союзу, а в останні роки – і США (форму для них шили з матеріалу замовника).
На жаль, зараз швейне виробництво простоює.
У провулку була міська лазня #2, побудована для мешканців прилеглих вулиць. 1978 року її знесли, і тепер на цьому місці знаходиться дев’ятиповерхівка.
В 60-х роках в приміщенні лазні також знаходився медвитверезник.
А перша висотна будівля у провулку була побудована 1969 року.
2009 провулок названий ім’ям З.Красовицького. Красовицький Зиновій Йосипович (27 листопада 1923 – 22 серпня 2008) – український учений, професор, доктор медичних наук, Заслужений лікар України.
Цікаво, що територіально у провулку Красовицького є будівлі, що мають адреси пр.Шевченка та вул.Горького, 12 (“Спецодяг”, наприклад) та пр. Шевченка 32.