Юридичне планування захисту активів — поради адвокатів
Адвокат, керуючий кримінальною практикою LS GROUP Олег Шмаков на форумі в Академії енергетичної компанії ДТЕК представив тези захисту активів холдингів.
Тема презентації обрана не дарма, адже накопичування активів у одних і недоступність цього для інших породжує безліч проблем і негативних наслідків. Особливо у призмі діяльності правоохоронних та контролюючих органів.
Олег Віталійович докладно поінформував про організаційні та правові дії, головною метою яких є створення умов, завдяки яким активи холдингів, у тому числі на прикладі вертикально-інтергованих енергокомпаній, стають недосяжними від посягань третіх осіб.
Особливо акцентовано увагу на збереженні за власниками таких активів можливостей контролю над ними, отримання прибутку та розпорядження ними.
Розглянуто можливості перекладання ризиків втрати контролю за активами, схеми їх захисту (юридичне дистанціювання, конфіденційність ведення, обтяження майна та вибір юрисдикції вирішення спорів).
Доповідач наголосив, що найбільший ефект від застосування стратегій та інструментів захисту активів досягається, як правило, до настання можливих проблем, тобто превентивності цих дій.
Ці та інші теоретичні поняття, цілі, стратегії та інструменти захисту активів холдингів були розглянуті на окремо визначеному прикладі порушення правил охорони вод із значними збитками на одному із активів компанії.
Особливу увагу приділено специфіці захисту інтересів підприємств та їх менеджменту під час дій правоохоронних органів, пов’язаних із накладенням арешту на майно, обшуків, тимчасового доступу до речей та документів, визнання предметів речовими доказами, інших слідчих дій.
Окреслено останні новели в законодавстві України щодо судової реформи, законодавчих, структурних та організаційних змінах в правоохоронній системі, органах юстиції і правосуддя, розширення повноважень адвокатури.