Механізми підтримки бізнесу будуть розширені і вдосконалені під потреби підприємців, – Мінекономіки
Існуючі програми підтримки, зокрема «Доступні кредити 5-7-9», «Часткове безробіття», будуть максимально адаптовані під потреби і запити бізнесу. Крім того, напрацьовуються нові формати підтримки.
Конкретні проблемні питання та пропозиції від підприємців були обговорені під час зустрічей Міністра Ігоря ПЕТРАШКА з представниками бізнес-індустрій. Зокрема, відбулися дискусії з представниками ресторанного бізнесу, кіноіндустрії, торгово-розважального бізнесу, закладів культури.
Так, в рамках вдосконалення програми «5-7-9» розглядаються такі пропозиції, як: розширення кола учасників через підвищення максимального рівня річного доходу підприємств; можливість застосовувати дохід підприємства за звітний період 2020 року; питання застави і запровадження портфельних гарантій (до 80% кредиту буде покриватися державою); послаблення умов щодо фонду оплату праці та чисельності персоналу.
Адаптація програми «Часткове безробіття» до нових карантинних умов буде здійснюватись у тісній координації з бізнесом і Центром зайнятості, через який і реалізовується програма. Підтримка буде продовжена і у зв’язку з цим, до існуючого бюджету програми, додатково виділено коштів на суму 80 млн грн. Головна мета – допомогти бізнесу у покритті витрат на зарплату робітникам, яким скорочено робочий час, тим самим зберігаючи робочі місця.
Також під час діалогу підприємцями піднімалося питання орендної плати та можливість від її звільнення/відтермінування. Серед запропонованих варіантів рішень – взаємодія із Торгово-промисловою палатою для отримання спеціальних сертифікатів, що дозволяють застосування механізму форс-мажору.
Ще один розглянутий формат підтримки бізнесу – отримання грантів, у контексті яких підприємці висловили побажання підняти існуючі ліміти фінансової підтримки.
Для подальшого активного діалогу, детального обговорення усіх питань і напрацювань збалансованих рішень, за дорученням Прем’єр-міністра України найближчим часом буде створена Міжвідомча робоча група. До складу групи увійдуть представники Мінекономіки, Мінфіну, профільного комітету та бізнесу.