Вчора
Протягом дня росіяни здійснили 87 обстрілів Сумщини
Евакуація з прикордоння: сьогодні вивозили людей лише з Краснопільської громади
Конотопські борці — з медалями чемпіонату України
Речник ДПСУ заперечив заяву Міноборони РФ щодо взяття під контроль Басівки на Сумщині
Стартував чемпіонат України з радіопеленгації: які результати сумських спортсменівФОТО
Театральний колектив із Сумщини виборов гран-прі Всеукраїнського фестивалю
Роменчанка виборола срібло на чемпіонаті України з легкої атлетики
«На щиті» повертається житель Сумщини Анатолій Підлісний
“Останні мешканці з Басівки виїхали три тижні тому”: яка ситуація у Юнаківській громаді?ФОТО
На Сумщині прогнозують заморозки до -5°С
Ситуація на кордоні з Курщиною: Сили оборони України мали успіхи на двох ділянках
Глухів підписав меморандум про співпрацю з громадою з Волині
З’явилися жахливі кадри з місця нічних прильотів по підприємству в СумахФОТО
Сумчани, чиє майно 24 березня пошкодив ворожий удар, можуть отримати матеріальну допомогу
У Глухові попрощалися з прикордонником Олександром ШкуркоФОТО
На Сумщині прикордонники знищили ворожі безпілотникиФОТО
П’ять сумських борців стали «пляжними» чемпіонами
“Цілого не залишилося нічого”: сумське підприємство отримало збитки від ворожих ударів на сотні мільйонів гривень
До уваги мешканців Сумщини: з квітня працюють нові правила оплати лікарняних
Стоимость проживания в домах престарелых в Украине: от чего зависит цена
По Новослобідській громаді ворог застосував БпЛА «Молнія»
У Ромнах відбувся чемпіонат області з дзюдо
Уряд розширює програму єРобота для Сумщини
Скільки заробляє новий голова Сумської облради?
У Шостці безробітні упорядковують кладовища
З’явилося відео з місця зруйнованого підприємства в СумахВІДЕО
Чат-бот, стажування, проєкти відновлення: «Прозорі міста» розказали про вдалі практики управління в СумахФОТО
Сьогодні сумська “Вікторія” зіграє у ХмельницькомуВІДЕО
У Глухові сталася ДТП за участі легковика та мотоциклаФОТО
Рятувальники показали наслідки авіаудару по Краснопільській громадіФОТОВІДЕО

“П. дав добро”: “Схеми” розповіли про причетність Кононенка до афер в енергетиці

Журналісти програми “Схеми” опублікували записи телефонних розмов бізнесмена Дмитра Крючкова, братів Суркісів та найближчого соратника президента Петра Порошенка Ігоря Кононенка, які свідчать про причетність останнього до афер в енергетиці.

Про це йдеться у новому розслідуванні “Схем”.

У сюжеті представлені телефонні переговори екс-нардепа, бізнесмена Дмитра Крючкова із Кононенком.

“На одному з них найближчий соратник президента зі знанням справи цікавиться перебігом розрахунків із державою бізнесмена  Крючкова”, – зазначають журналісти.

Головред інтернет-видання “Наші гроші” Олексій Шалайський заявив “Схемам”, що Крючкова не сприймають як самостійну фігуру.

“Деколи ми його бачили близько Суркіса – Крючкова. Але тоді Суркіс був дуже наближений до влади. В інтерв’ю кілька людей – у тому числі державних менеджерів – називали його протеже Кононенка”, – підкреслив Шалайський.

Розслідувачі зазначають, що контрольні пакети шести обленерго досі належать державі.

“А, отже, ухвалення рішень стосовно діяльності цих компаній залежить від влади. Той, хто прийшов до влади – отримує спокусу заробляти на цьому.

Аналіз відкритих кримінальних проваджень щодо виведення грошей з обленерго у приватні кишені за покровительством верхівки влади та телефонні розмови безпосередньо причетних до цього людей привели журналістів у Харків, Черкаси та Запоріжжя”, – йдеться у матеріалі.

Журналісти підкреслюють, що контрольний пакет акцій “Запоріжжяобленерго” належить державі в особі Фонду держмайна, але у 2015 році реальний контроль над “Запоріжжяобленерго” здійснювали міноритарні акціонери: брати Григорій та Ігор Суркіси, саме на них працював Дмитро Крючков у той період.

“Ще в 2015 році “Запоріжжяобленерго” погодилось, що великі місцеві промислові підприємства платитимуть за вже поставлену електроенергію – приватній компанії Крючкова “Енергомережа”. А ця фірма, в свою чергу, потім мусить віддати гроші постачальнику.

На ці нехитрі тристоронні договори пішли такі заводи олігархів: “Запорізький титано-магнієвий комбінат”, “Дніпроспецсталь” і “Запорізький завод феросплав”. От тільки гроші за електроенергію “Запоріжжяобленерго” від Крючкова так і не дочекалось. Таким чином тільки у 2015 році напівдержавне підприємство недоотримало півмільярда гривень”, – йдеться у розслідуванні.

Зазначається, що офіційне слідство встановило, що частина одержаних від цих підприємств грошей переводилася у готівку – очевидно, аби розподілитись між різними учасниками корупційної схеми.

Судячи з розмов, отриманих “Схемами”, Крючков регулярно дає вказівки відвозити різні суми грошей в офіс братам Суркісам.

Про отримання Кононенком грошей свідчить одна з розмов між Крючковим та Суркісом. У ній соратника президента називають по-батькові – “Віталійовичем”, Крючков говорить, що йому “належить десь 430. 430 там “із хвостиком”.

Записи розмов, які опублікували “Схеми”, свідчать про причетність братів Суркісів, Крючкова та Кононенка до афер з “Черкасиобленерго” та “Харківобленерго”.

“​Контрольний пакет акцій “Черкасиобленерго”, як і у випадку із Запоріжжям, належить державі в особі Фонду держмайна. У 2015-му безпосередньо управляла підприємством лояльна братам Суркісам людина – Світлана Кузьмінська, на той час ще й співмешканка Дмитра Крючкова”, – зазначають журналісти.

​На одному із записів чутно, що вона замість Крючкова піднімає слухавку його телефону – і дає водію Крючкова Андрію вказівку завезти 600 тисяч доларів у приймальню Суркісів.

​”У Черкасах детективи НАБУ також виявили схему з виведення грошей – ідентичну до тієї, яка була ними розкрита у Запоріжжі. Керівниця “Черкасобленерго” Кузьмінська, “Енергомережа” Крючкова та підприємство олігарха Фірташа “Азот”, за версією слідства, домовились, що за поставлену електроенергію “Азот” розрахується з Крючковим.

А той вже усвою чергу – згодом віддасть гроші обленерго. Так “Енергомережа” отримала майже 300 мільйонів гривень. Але гроші обленерго не віддала”, – йдеться у розслідуванні.

Станом на 2015-й основними власниками “Харківобленерго” були Фонд державного майна та кіпрська фірма, яка входить до бізнес-групи Костянтина Григоришина.

“Схеми” підкреслюють, що для контролю за обленерго Крючков і його соратники прагнули поставити на підприємство лояльний до себе менеджмент – так само, як в Запоріжжі та Черкасах.

“Навесні того ж таки 2015 року їм це вдається – схоже, використовуючи адмінресурс.

Телефоном Дмитро Крючков не просто контактує з впливовими людьми з оточення президента і заручається підтримкою очільника Харківщині. Він запевняє: ситуація щодо “Харківобленерго” під контролем на рівні президента Порошенка”, – зазначають журналісти.

У розмові Крючкова і Котвіцького йдеться, що “П. дав добро. Особисто”.

“Схеми” знайшли приклади того, для чого Дмитру Крючкову з партнерами був потрібен контроль за “Харківобленерго” – вочевидь, щоб заробляти на розроблених ними схемах за участі цієї енергокомпанії.

Одна з таких – коли це держпідприємство надавало десятки мільйонів фіндопомоги компаніям, пов’язаним через менеджмент із самим Крючковим. І сподівалось повернути. Та ці гроші до “Харківобленерго” так і не надійшли”, – йдеться у розслідуванні.

Зазначається, що “Схеми” звернулися за коментарем до фігурантів, згаданих у матеріалі.

​Ігор та Григорій Суркіси отримали запитання журналістів щодо своєї ролі у схемах Крючкова в енергетиці – але так і не відповіли на них до ефіру. ​На письмовий запит програми у Порошенка до ефіру також не відповіли.

“А коментар самого Ігоря Кононенка журналісти намагалися отримати телефоном, їздили до нього в офіс і направляли йому вичерпний перелік запитань. У своєму листі Кононенко пообіцяв дати інтерв’ю після ефіру”, – підкреслюють “Схеми”.

Водночас Ігор Кононенко у своєму Facebook написав, що у листі повідомив журналістам, що готовий “у 5-денний термін відповісти на питання журналістів та запропонував зустрітися у понеділок наступного тижня”.

“Проте цього ж дня на сторінці проекту у Facebook з’явився анонс вже змонтованої програми “Схеми”, яка мала вийти в ефір, але без моїх коментарів. 

Я переконаний, що це приклад маніпуляції думкою глядачів та перетворення журналістики на політичну технологію в інтересах певного кандидата в Президенти України напередодні виборів”, – написав він.

“Схеми” надіслали експертам здобуті ними аудіофайли разом зі зразками голосів із публічних виступів людей, яких їм вдалося розпізнати, та попросили проаналізувати – чи співпадають вони.

“Експерт досліджував голоси п’ятьох людей, не знаючи, хто вони. Це – Дмитро Крючков, Ігор Кононенко, Ігор Котвицький, Ігор та Григорій Суркіси.

Редакція отримала наступні результати: найбільшу вірогідність мають голоси Григорія Суркіса, Ігоря Суркіса, Ігоря Котвіцького та Дмитра Крючкова. Голос Ігоря Кононенка має високий ступінь вірогідності”, – наголошують журналісти.

pravda.com.ua

Поділитися в соціальних мережах
08 січня
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу