Українські громадяни вкрай негативно оцінюють роботу влади у 2021 році
Переважна більшість українських громадян вважає, що країна іде в неправильному напрямі. Про це свідчать результати опитування, проведеного «Українською соціологічною групою». Три чверті опитаних (75,2%) дотримується думки, що ситуація в Україні розвивається «однозначно в неправильному» або «скоріше в неправильному» напрямі. Тільки один з п’яти респондентів (19,5%) характеризує напрям розвитку як правильний.
Відповідальність за становище в країні українці покладають передусім на Президента України В.Зеленського. Половина опитаних (50,9%) вважає, що саме Президент головним чином відповідає за те, як розвивається ситуація в країні. Значна частина респондентів також вважає відповідальними правлячу коаліцію у Верховній Раді (20,0% опитаних) та Кабінет Міністрів (10,1%).
Переважна більшість опитаних (77,9%) вважає, що Президент, уряд і парламентська коаліція в поточному році «неуспішно» або «скоріше неуспішно» вирішували актуальні проблеми. Майже всі респонденти (91,4%) вважають, що центральна влада неуспішно вирішувала завдання підвищення рівня життя населення. Респонденти також дуже критично оцінили роботу влади з врегулювання цін та комунальних тарифів (частка негативних оцінок – 89,3%), з розвитку економіки та створення робочих місць (85,1%), з подолання корупції (84,6%), з врегулювання конфлікту на Донбасі (83,6%), по забезпеченню доступності медичної допомоги (76,6%).
Причину неспроможності керівництва країни ефективно вирішувати нагальні проблеми українські громадяни вбачають, насамперед, у некомпетентності влади (вказали 45,9% опитаних), її корумпованості (26,6%) та проведенні політики на користь іноземних кредиторів (10,6%).
Опитування проведено «Українською соціологічною групою» з 4 по 10 грудня 2021 року в усіх областях України, за винятком непідконтрольних територій Криму та Донбасу. Всього було опитано 2002 респондента віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентує доросле населення України (підконтрольні території) за основними соціально-демографічними ознаками. Метод проведення опитування – індивідуальне інтерв’ю “face-to-face”. Статистична похибка не перевищує 2,2 %.