Громадськість Сумської області виступила проти ліквідації місцевого тервідділення АМКУ
Громадськість Сумської області через обласну газету «Сумщина» звернулася до вищого керівництва держави з проханням припинити ліквідацію територіального відділення Антимонопольного комітету України. Відкритий лист адресовано Президенту України Петру Порошенку, голові Верховної Ради Андрію Парубію та прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману підписали представники наступних громадських організацій та громадські активісти: члени громадської ради при виконкомі Сумської міської ради — В.І. Романенко, В.А. Обозний, Вільна профспілка «Воля» Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка — Ю.М. Кондратенко, ГО «Житловий експерт» — О. В. Пархомчук, ГО «Асоціація власників житла» — І.О. Рекун. Звернення громадських активістів підтримав народний депутат Олександр Сугоняко, який з цього приводу готує відповідне депутатське звернення.
«Громадськість Сумської області занепокоєна так званим «реформуванням», а насправді започаткуванням і реалізацією схеми неефективного витрачання бюджетних коштів Антимонопольним комітетом України, за якої переважна більшість трудових та матеріальних ресурсів концентрується центральним апаратом (посилюється централізація) та штучно створюється вакуум серед механізмів захисту місцевих громад, населення, малого та середнього бізнесу у відносинах з місцевими монополістами. Голова АМКУ Юрій Терентьєв вважає реформою руйнування перевіреного часом реального механізму захисту на місцях від монополістів. Необґрунтованим і шкідливим для інтересів держави Україна вважаємо подальше створення відірваних територіально від місцевих громад, населення, малого та середнього бізнесу у спорах з місцевими монополістами 7 базових міжобласних відділень (з одночасною ліквідацією як юридичних осіб 19 територіальних відділень та створення на їх основі секторів з подальшим приєднанням до базових відділень). Так, до Харківського обласного територіального відділення АМКУ мають бути приєднані Сумське, Луганське, Донецьке обласні територіальні відділення АМКУ, які фактично втратять повноваження на місцях і будуть неефективними», — йдеться у відкритому листі.
Як приклад у листі наводиться приклад, як так звані малі відділення, до яких належить і Сумське, навіть з незначними людськими ресурсами дозволяють розглядати доволі масштабні справи. Наприклад, після приходу нового керівництва до КП «Міськводоканал» громадськість м. Суми у 2014- 2016 роках зіштовхнулась з проблемами подвійного нарахування обсягів споживання води по лічильниках гарячої води як зі сторони водоканалу, так і тепловиків, нарахування плати за нормами через масове невиконання повірки водоканалом у попередні роки. Лише за результатами розгляду цих двох справ КП «Міськводоканал» здійснив прямі перерахунки споживачам на 5 млн грн та утримався від нарахування 15 млн гривень.
Учасники громадських організацій сподіваються на те, що керівники держави розглянуть це звернення та відреагують по суті, припинивши ліквідацію Сумського обласного територіального відділення АМКУ.
http://prukraine.com/22121-gromadskist-sumsko%D1%97-oblasti-vistupila-proti-likvidaci%D1%97-miscevogo-ter-viddilennya-amku/
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=342886906153571&id=100012967921310